International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Zgłoś film – nabór do konkursów Mastercard OFF CAMERA 2024 otwarty!

25 000 dolarów w Konkursie Głównym oraz 100 000 zł w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. O takie nagrody powalczą twórcy filmów, które już teraz można zgłaszać do kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Organizatorzy czekają na produkcje od 7 listopada 2023 roku do 24 lutego 2024 roku.

Jak co roku czekamy na odważne, bezkompromisowe filmy. Fabuły, których twórcy nie boją się przekraczać utartych schematów, pogrywać z gatunkowymi kliszami i proponować nową jakość estetyczną. Równocześnie, cenimy sobie kino opowiadające wciągające historie. Takie, które pozostaje w widzkach i widzach oraz zapada im w pamięć na długo po zakończonym seansie – mówi Dyrektor Artystyczny Mastercard OFF CAMERA, Grzegorz Stępniak. Nabór do Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi” oraz Konkursu Polskich Filmów Fabularnych w ramach 17. edycji Festiwalu ruszył 7 listopada.

Siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA tradycyjnie odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. I chociaż mowa o roku 2024, organizatorzy już w listopadzie 2023 roku otwierają nabór filmów do konkursu polskiego i międzynarodowego.

Przez ostatnich kilkanaście lat w naszym Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” pokazaliśmy niemal dwieście debiutów bądź drugich filmów z całego świata, oglądnąwszy wcześniej kilka tysięcy zgłoszeń. Wiele z nich, jak choćby „Maminsynek”, „La Nana”, „Misiaczek” czy „Eastern Boys” stało się już klasykami najnowszego kina niezależnego. Z kolei nasz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, konsekwentnie, od również kilkunastu lat, wspiera i promuje rodzime kino na arenie międzynarodowej. – wylicza Grzegorz Stępniak, Dyrektor Artystyczny Mastercard OFF CAMERA.

Konkurs Główny jest najważniejszą częścią corocznego krakowskiego święta kina niezależnego. Jest przeznaczony dla pierwszych i drugich pełnometrażowych fabuł z całego świata, które – jak wskazuje nazwa i motto Konkursu – wytyczają drogi. Są odważne, wciągające i nieoczywiste. Twórcy mogą zdobyć aż 25 000 dolarów.

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych prezentuje produkcje, do piątej włącznie, które zostały zrealizowane przez danego reżysera lub reżyserkę z naszego kraju. Nagroda w tym konkursie to 100 000 zł.

Wśród laureatów Krakowskiej Nagrody Filmowej Andrzeja Wajdy warto wymienić zeszłoroczną zwyciężczynię – ukraińską reżyserkę Tonyę Noyabrovą (film pt. „Do you love me?”), a także Azazela Jacobsa, którego produkcje są dziś dostępne w globalnych serwisach streamingowych. W tym gronie znaleźli się także Jayro Bustamante, który za swoje obrazy był nominowany do Złotych Globów oraz bezkompromisowe debiutantki: Maura Delpero, Isabel Lamberti i Marianne Blicher, zmieniające mocno zmaskulinizowane oblicze światowego kina. Kto wygra w konkursach kolejnej edycji Mastercard OFF CAMERA dowiemy się podczas Gali Zamknięcie w maju 2024 roku.

 

JAK ZGŁASZAĆ FILMY DO KONKURSÓW W RAMACH MASTERCARD OFF CAMERA?

  • Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem platformy FilmFreeway na stronie: www.filmfreeway.com w terminie do 24 lutego 2024 roku.
  • Konkurs Główny ma charakter międzynarodowy.
  • Konkurs Polskich Filmów Fabularnych przeznaczony jest dla produkcji polskich.
  • Lista filmów zakwalifikowanych do udziału w obu konkursach zostanie ogłoszona w drugiej połowie kwietnia 2024 roku.
  • Laureatów w obu konkursach wybierze międzynarodowe jury złożone z wybitnych i nagradzanych przedstawicieli świata filmu.
  • Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czasie 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie.

Szczegółowych informacji na temat zgłoszeń udzielają:

Grzegorz Stępniak – Dyrektor Artystyczny Festiwalu: g.stepniak@offcamera.pl

Michał Zalewski – Rzecznik: m.zalewski@offcamera.pl

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu:

Kontakt

Grzegorz Stępniak 
Dyrektor artystyczny
Michał Zalewski 
RZECZNIK PRASOWY | PR MANAGER
Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję