International Festival
of Independent Cinema

Kraków

ZADRA – polska opowieść o młodej raperce

Film opowiada historię raperki. W debiucie reżyserskim Grzegorza Mołdy zobaczymy Magdę Wieczorek, Margaret oraz Jakuba Gierszała.

Debiut Grzegorza Mołdy, Zadra, miał swoją premierę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Do kin trafił 10 marca. Film opowiada historię młodej dziewczyny (Magda Wieczorek), która marzy o zostaniu raperką. W drugoplanowej roli zobaczymy Jakuba Gierszała, który wcieli się w postać jednego z najpopularniejszego rapera – Motyla. Na ekranie zobaczymy również Ignacego Lissa, Magdę Różdżkę oraz Margaret, dla której był to debiut aktorski.

Muzykę do filmu skomponował Przemysław Jankowiak (1988) – współtwórca duetu Syny. Wszystkie wersy nawinęła Magda Wieczorek – odtwórczyni głównej roli. Dodatkowo, na oficjalnej premierze filmu Wieczorek oraz 1988 wykonali wspólnie utwory pochodzące z filmu.

Historia młodej Sandry (Zadry) zaczyna się od blokowiska – tam mieszka z mamą oraz młodszym bratem. Dziewczyna każdą wolną chwilę spędza na rapowaniu, swoją muzykę publikuje w sieci. Pewnego dnia zostaje zauważona przez Motyla. Bohaterka otrzyma szansę zostania jego hypemanką.

Zadrę od 10 marca można oglądać w kinach.

Julia Smoleń

Skip to content