International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

Wydarzenia towarzyszące

Storytellers by Storytel

Także w tym roku zapraszamy Was na święto seriali, towarzyszące festiwalowi Mastercard OFF CAMERA. Krakowskie wydarzenie serialowe odbywa się w dniach 29.04-2.05. i jest to impreza poświęcona seryjnym, odcinkowym narracjom. To święto angażujących opowieści, kładące nacisk na jakość storytellingu, a nie tylko komercyjny potencjał tytułów. To możliwość zaprezentowania oryginalnych, rewolucyjnych historii w odcinkach: zarówno tych adaptowanych, jak również tych opartych na autorskich pomysłach. To okazja do spotkań ze scenarzystami, jak również twórcami i twórczyniami literatury adaptowanej, producentami i producentkami oraz aktorami i aktorkami, wcielającymi się na ekranie w wielowymiarowe i zniuansowane od strony psychologicznej postaci. To szansa na rozmowę o narracjach seryjnych wykraczających poza medium serialu telewizyjnego – o cyklach filmowych, o fabularnych grach wideo, audiobookach w odcinkach czy o popkulturowych franczyzach korzystających z wielu form storytellingu. To także przestrzeń dla warsztatów z opowiadania i tworzenia wielowątkowych historii, dzięki którym polska branża kreatywna zyska nowe źródło inspiracji, a fani seriali będą mogli zajrzeć jeszcze głębiej do serialowego świata.

Miasteczko Filmowe

Miasteczko Filmowe to wydzielona strefa na placu Szczepańskim dostępna bezpłatnie podczas 16. edycji Mastercard OFF CAMERA w dniach 28 kwietnia – 7 maja 2023 roku. To miejsce, w której każdy z miłośników kina niezależnego znajdzie czas na chwilę relaksu między seansami w kinowych salach i skorzysta z wielu przygotowanych atrakcji o tematyce filmowej. Codziennie zapraszamy na filiżankę kinowej kawy z DOBREJ PALARNI KAWY lub chłodnego napoju ON LEMON oraz otwarte dla publiczności wywiady i spotkania z gwiazdami festiwalu. Tylko tutaj masz szansę zdobyć autograf ulubionego aktora, bądź reżysera i wspólnie z nim zapozować do zdjęcia na festiwalowej ściance.

HEVRE – klub festiwalowy

Tegoroczny klub festiwalowy to idealne miejsce, by porozmawiać o obejrzanych w ramach Mastercard OFF CAMERA filmach. Ale nie tylko, bo przez cały czas trwania festiwalu czekało tam będzie specjalne menu. Hevre bierze również udział w programie Off Spots, co sprawia, że posiadając festiwalowy karnet lub bilet i płacąc kartą Mastercard, widzowie otrzymają zniżkę 15%. Zapraszamy także na dwie imprezy DJ-skie, które odbędą się w piątki – 28 kwietnia i 5 maja.