International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Willem Dafoe na tropie Beetlejuice’a

Kultowy „Sok z żuka” z 1988 w reżyserii Tima Burtona doczeka się nareszcie od dawna zapowiadanego sequela. W tytułowej roli upiornego bioegzorcysty ponownie wystąpi Michael Keaton. Kogo jeszcze zobaczymy w kontynuacji czarnej komedii fantasy?

Winona Ryder i Catherine O’Hara – to dwie aktorki znane z pierwowzoru, które powrócą w „Soku z żuka 2”. Jeśli zaś chodzi o nowe nazwiska, to poza Willemem Dafoe w obsadzie znaleźli się: Jenna Ortega, Monica Bellucci i Justin Theroux. Gwiazda serialu „Wednesday” (2022) wcieli się w córkę bohaterki granej przez Ryder, a włoska aktorka zagra żonę samego Beetlejuice’a. Wspomniany Dafoe z kolei wcieli się w postać detektywa prowadzącego śledztwo w zaświatach.

Autorami scenariusza są: Alfred Gough („Wednesday”, 2022), Seth Grahame-Smith („Mroczne cienie”, 2012) oraz David Katzenberg, który jako scenarzysta debiutuje, ale za to ma inne doświadczenie w filmach grozy – był producentem „To” (2017) i „To: Rozdział 2” (2019). Szczegóły fabuły wciąż pozostają jednak owiane tajemnicą.

Światowa premiera „Soku z żuka 2” jest zaplanowana na 6 września 2024 roku.

Monika Żelazko

fot. materiały promocyjne „Sok z żuka”

 

 

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję