International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Wielkie nazwiska w OFFowych produkcjach

Co powoduje, że twórcy, których nazwiska zawsze wzbudzają międzynarodową ekscytację, sięgają po kino niezależne? Z pewnością każdy z nich ma swoje powody, ale niektóre z nich  będziemy próbowali odkryć w trakcie 16. edycji Mastercard OFF CAMERA.

„Dominion”, reż. Steven Bernstein

Film „Dominion” z Johnem Malkovichem („Pola śmierci”, „Pod osłoną nieba”, „Nowy Papież”) otworzy 16. edycję Mastercard OFF CAMERA. Opowiada o Dylanie Thomasie, walijskim poecie. Nie daje odpowiedzi w jaki sposób można go zrozumieć, ale pokazuje, dlaczego warto po niego sięgnąć. 

 • pt, 28.04, 20:00 Kino Kijów – Gala Otwarcia

„When You Finish Saving The World”, reż. Jesse Eisenberg

Choć Jessego Eisenberga przedstawiać nikomu nie trzeba („The Social Network”, „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”, „Śmietanka towarzyska”) to warto poznać go z innej strony. Jego najnowszy debiut jako reżysera i scenarzysty w filmie niezależnym „When You Finish Saving The World” będziemy mogli oglądać na Mastercard OFF CAMERA. Do swojego projektu zaprosił Julianne Moore („Motyl Still Alice”, „Magnolia”, „Samotny mężczyzna”) i Finna Wolfhard’a („Stranger Things”). Towarzyszy im także Alisha Boe znana m.in. z serialu „Trzynaście powodów”.

 • sb, 29.04, 19:00 Kino Kijów.Centrum – Duża sala Q&A – pokaz z udziałem Jessego Eisenberga
 • nd, 30.04, 20:15 Kino Pod Baranami – Sala Czerwona
 • wt, 2.05, 11:30 Kino Pod Baranami – Sala Niebieska
 • śr, 3.05, 18:30Kino Pod Baranami – Sala Niebieska

„Ghost World”, reż. Terry Zwigoff

W ekranizacji komiksu Danila Clowesa „Ghost World” możemy oglądać Scarlett Johansson („Pomiędzy słowami”, „Historia małżeńska”, „Vicky Cristina Barcelona”) i Steve’a Buscemiego („Wściekłe psy”, „Zakazane imperium”, „Fargo”). 

 • sb, 29.04, 18:00 Kino Pod Baranami – Sala Niebieska

„The Integrity of Joseph Chambers”, reż. Robert Machoian

Jordanę Brewster prawdopodobnie wszyscy znają z serii „Szybcy i wściekli”, gdzie wcieliła się w rolę Mii Toretto. W trakcie 16. edycji Mastercard OFF CAMERA widzowie będą ją mogli zobaczyć w całkiem innej roli w filmie Roberta Machoiana.

 • pt, 28.04, 20:30 Kino Pod Baranami – Sala Czerwona
 • nd, 30.04, 15:30 Kino Pod Baranami – Sala Czerwona
 • pn, 1.05, 18:00 Kino Pod Baranami – Sala Czerwona

„Winter Boy”, reż. Christophe Honoré

Juliette Binoche („Czekolada”, „Trzy kolory: Niebieski”, „Angielski pacjent”) w najnowszym filmie Christophe’a Honoré’a, którego fanom francuskiego kina nie trzeba przedstawiać, wcieliła się w postać matki głównego bohatera w bardzo osobistej dla reżysera historii. To opowieść o  dojrzewaniu, zrozumieniu własnej seksualności, rodzinie, a także o stracie.

 • śr, 3.05, 11:00 Kino Pod Baranami – Sala Niebieska
 • sb, 7.05, 19:30 Kino Pod Baranami – Sala Niebieska

„Dry”, reż. Paolo Virzì

W obsadzie „Dry” – najnowszego filmu jednego z najbardziej cenionych włoskich reżyserów – Paolo Virzì – znalazły się gwiazdy włoskiego kina, takie jak Silvio Orlando („Młody Papież”, „Nowy Papież”) i Monica Bellucci („Malèna”, „Apartament”, „Spectre”). To film o społeczeństwie dotkniętym kryzysem braku wody, o pierwotnych instynktach, a także o relacjach międzyludzkich.

 • sb, 6.05, 15:45 Kino Pod Baranami – Sala Czerwona
 • nd, 7.05, 16:45 Kino Pod Baranami – Sala Czerwona
Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję