International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

„Wielkie nadzieje” z Olivią Colman

To długo wyczekiwany powrót Stevena Knighta („Peaky Blinders”, „Spencer”, „Wschodnie obietnice”) do świata Charlesa Dickensa, gdy w 2019 roku mogliśmy oglądać miniserial „Opowieść wigilijna” z Guyem Pearcem, Andym Serkisem oraz Stephenem Grahamem.

„Wielkie nadzieje” to historia osieroconego Pipa, który pracując w kuźni jednocześnie pragnie czegoś więcej w życiu. Zrządzenie losu stawia go przed tajemniczą i ekscentryczną panną Havisham i jej podopieczną Estellą, ukazując mu mroczny świat możliwości. Pod wpływem wielkich oczekiwań, Pip będzie musiał oszacować koszt nowego świata i sprawdzić, czy naprawdę uczyni to go człowiekiem, którym chce być.

Ostatnio zadebiutował pierwszy zwiastun nowego miniserialu „Wielkie nadzieje”, w którym występują Olivia Colman jako Miss Havisham i Fionn Whitehead jako Pip. W 20-sekundowym ujęciu widzimy scenę, gdy panna Havisham spotyka młodego Pipa, kiedy ten po raz pierwszy przybywa do Satis House, a ona złowieszczo się uśmiecha i mówi: „Cóż za cenne stworzenie wyłowiliśmy z rzeki”.

Twórca Peaky Blinders, Steven Knight, jest wielkim fanem Dickensa, który wcześniej zaadaptował „Opowieść wigilijną” dla BBC i FX. Jest producentem wykonawczym „Wielkich nadziei” wraz z poprzednimi współpracownikami, Tomem Hardym, Ridleyem Scottem, Deanem Bakerem, Davidem W. Zuckerem, Kate Crowe i Tommym Bulfinem. Brady Hood i Samira Radsi będą odpowiadali za reżyserię. W sześcioczęściowym serialu oprócz Olivii Colman, Fionn Whitheasa oraz Toma Sweeta występują także Ashley Thomas, Johnny Harris, Hayley Squires, Owen McDonnell, Laurie Ogden, Matt Berry, Trystan Gravelle i Rudi Dharmalingam.

Miniserial ma zostać wyemitowany wiosną w BBC One, iPlayer, a także będzie transmitowany przez Hulu w USA. Na świecie będzie dostępny na Star + i na Disney + w późniejszym terminie.

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com

fot. materiały promocyjne „Córka” 

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję