International Festival
of Independent Cinema

25.04 – 4.05.2025, Kraków

Święto opowieści: Storytellers by Storytel

Storytellers by Storytell już za nami… W ramach sekcji serialowej widzowie 16. edycji Mastercard OFF CAMERA wzięli udział w warsztatach charakteryzacji i scenopisarstwa, 12 panelach dyskusyjnych i 8 serialowych pokazach – w tym aż 3 premierowych! Wszystko to w przeciągu czterech dni serialowego święta, które przypomina wszystkim o niezwykłej mocy, jaką ma w sobie opowieść.

W ramach tegorocznej sekcji serialowej nie zabrakło niezapomnianych seansów. Twórcy Storytellers by Storytel zadbali o różnorodność prezentowanych obrazów, zapraszając fanów seriali na spotkanie z historią w „Marii Antoninie” czy „Królowej Charlotcie. Opowieści ze świata Bridgertonów”, wpuszczając ich do świata młodych ludzi w premierowym „#BringBackAlice”, a także zachęcając do rozmyślań o współczesnej rzeczywistości wraz z bohaterami „Emigracji XD” czy również po raz pierwszy udostępnionej widzom „Sortowni”. Nie zabrakło też serialowych klasyków, które znakomicie uzupełniały najnowsze propozycje.

Święto seriali nie mogło obyć się bez spotkań artystów z tymi, dla których powstają angażujące seryjne narracje. Wśród gości rozmów w Miasteczku Filmowym oraz paneli Q&A poprzedzających projekcje znaleźli się więc członkowie obsady prezentowanych seriali i ich twórcy, gotowi podzielić się tajnikami swojej pracy i chętni do wysłuchania opinii i potrzeb widzów. Helena Englert, David Nickel, Louis Cunningham to tylko kilkoro spośród znakomitych gości, jacy odwiedzili serialomaniaków w czasie Mastercard OFF CAMERA. Sekcja serialowa to jednak nie tylko seriale telewizyjne – potencjał słuchowisk przedstawili eksperci ze Storytel i twórcy narracji audio.

Storytellers by Storytel kładzie nacisk na dobrze opowiedziane historie, od których nie można się oderwać. Serialowa majówka upłynęła więc pod znakiem oryginalnych, rewolucyjnych opowieści w odcinkach. Podczas paneli dyskusyjnych poruszono całą gamę fascynujących tematów: od kwestii adaptacji, poprzez współczesne spojrzenia na przeszłość, aż po śmiałość współczesnych produkcji dla młodzieży, jakie bez strachu kwestionują i przekraczają tabu. Warsztaty scenopisarskie i charakteryzatorskie pozwoliły uczestnikom zajrzeć za kulisy serialowych produkcji i poczuć na własnej skórze – dosłownie! – wyjątkowość tego przedsięwzięcia. 

Za nami pełne wrażeń popołudnia i długie wieczory, wypełnione wspólnym oglądaniem seriali i rozmową. Kolejna edycja wydarzenia dopiero za rok, ale fascynujące opowieści, także w formie audio, z pewnością nie każą na siebie czekać! Festiwalowa energia zostanie z nami na długo.


Gabriela Mynarska

zdjęcie Dominika Scheibinger

     

    Skip to content
    Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję