International Festival
of Independent Cinema

28.04 – 7.05.2023, Kraków

Rusza nabór do kolejnej edycji Word2Picture

Już 1 marca rusza otwarty nabór propozycji wydawniczych na tegoroczną edycję Word2Picture! Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 marca. Każdy wydawca otrzyma możliwość skonsultowania zgłoszenia ze specjalistą z branży filmowej oraz opublikowania swojego tytułu w katalogu. Zostanie on później zaprezentowany podczas Word2Picture Day na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA we wtorek 2 maja.

Zgłaszając się do udziału w Word2Picture, dostają Państwo możliwość uczestniczenia w spotkaniach edukacyjnych i networkingowych. Całość programu skonstruowana jest tak, aby dostarczyć uczestnikom wiedzy i wsparcia niezbędnych do skutecznego pitchingu propozycji literackich w rozmowach z producentami branży audiowizualnej. Najważniejszym elementem etapu wstępnego po dokonaniu zgłoszenia będą indywidualne konsultacje projektów oraz przygotowanie opisów katalogowych. Konsultacje online odbędą się między 23 marca a 6 kwietnia i będą umawiane w trybie indywidualnym. Każdy z uczestników otrzyma porady i informacje zwrotne od praktyków, będzie też miejsce na pytania i przedyskutowanie zdobytej wiedzy.

Główny element wiosennej odsłony projektu stanowi Word2Picture Day, całodniowe wydarzenie. Kluczowym punktem tego dnia będą targi wydawnicze dla branży audiowizualnej, które przyjmą formułę spotkań one-on-one. Na ten dzień zaplanowano również premierę katalogu nowości wydawniczych. Chcemy, aby to wydarzenie stało się przestrzenią wymiany myśli i nawiązywania kontaktów – warunków niezbędnych do skutecznej sprzedaży praw do adaptacji.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny jest do pobrania pod linkiem: http://film-commission.pl

Zgłoszenie z wypełnionym wnioskiem należy przesłać do 20 marca na adres mailowy: word2picture@kbf.krakow.pl

Kalendarium edycji Word2Picture 2023 – przedwiośnie:

1 marca: otwarcie naboru propozycji książkowych do katalogu wydawniczego Word2Picture 2023

20 marca: zakończenie naboru

23 marca – 6 kwietnia: konsultacje indywidualne projektów zakwalifikowanych do prezentacji w katalogu

2 maja: Word2Picture Day x Mastercard OFF CAMERA

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Organizatorzy: Miasto Kraków, KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Krakow Film Commission

Partnerzy: Mastercard OFF CAMERA, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych