International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Pro Industry

Daty: 30 kwietnia – 2 maja 2024 roku

Miejsce: Stradom House, ul. Stradomska 12-14

OFF CAMERA PRO INDUSTRY – spotkanie z branżą filmową

OFF CAMERA PRO INDUSTRY to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiej branży filmowej. Jak co roku w Krakowie spotkają się polscy i międzynarodowi twórcy, by porozmawiać o realiach pracy w branży, aktualnych trendach i nowych możliwościach.

W ubiegłym roku włączyliśmy temat postprodukcji do programu PRO INDUSTRY i okazało się to strzałem w dziesiątkę, dlatego tegoroczną edycję rozpoczniemy od postprodukcji właśnie.

Pierwszego dnia wykłady oraz case studies na temat efektów specjalnych, możliwości postprodukcji i tego, jak o niej myśleć z perspektywy producenta, przygotują dla nas członkowie największych firm postprodukcyjnych w Polsce – Juice, NOLABEL, Platige Image oraz Postnovation. Wrócimy także do tematu sztucznej inteligencji w dyskusji dotyczącej rozwoju oraz zmian, jakich doświadczyliśmy w ostatnich miesiącach. Dzień zakończymy case study filmu „Zielona Granica”, w którym udział wezmą kierowniczka produkcji, Alicja Jagodzińska, oraz producent, Marcin Wierzchosławski.

Drugiego dnia, we wtorek 1. maja, skupimy się na nowych projektach filmowych i głos oddamy w ręce twórców. W ramach pitchingów wysłuchamy pomysłów na debiuty lub drugie pełnometrażowe filmy fabularne – pitchingi podzielone zostaną na dwie części. W pierwszej wystąpią osoby wyłonione ze zgłoszeń przez ekipę PRO INDUSTRY, a w drugiej finaliści konkursu Script Pro. Dla uczestników zaplanowaliśmy spotkania 1on1, gdzie będą mogli porozmawiać z producentami potencjalnie zainteresowanymi projektem. Nie zabraknie case study – tym razem porozmawiamy o filmie „Lęk”, a dzień zakończymy dyskusją dotyczącą regulacji pracy na planach filmowych z udziałem m. in. przedstawicieli Związku Zawodowego Filmowców.

Ostatniego dnia PRO INDUSTRY zaplanowaliśmy dyskusję z montażystkami filmowymi – Magdaleną Chowańską, Beatą Walentowską oraz Marią Zubą. Porozmawiamy także z twórcami filmów „Biała Odwaga” oraz „Kos”, a także zapytamy debiutantów Studia Munka o ich pierwsze pełnometrażowe filmy. Prelekcję na temat reżyserii obsady wygłosi znakomita i doświadczona w tej kwestii Kate Rhodes James.

Program PRO INDUSTRY uzupełnią także warsztaty scenariuszowe z Anną Jadowską i Łukaszem Grzegorzkiem dla młodych twórców oraz dyskusja wokół ubezpieczeń filmowych. Podejmiemy również w rozmowie kwestię możliwości finansowania produkcji filmowych przez banki, a w dyskusji wezmą udział przedstawiciele instytucji bankowych.

Partnerem tegorocznej edycji jest Stradom House, w którym odbędzie się PRO INDUSTRY.

Udział we wszystkich wydarzeniach PRO INDUSTRY zapewnia akredytacja „Industry”.

akredytacje INDUSTRY

Akredytacja umożliwia udział w sekcji Pro Industry – w trzech dniach wypełnionych po brzegi dyskusjami, panelami i spotkaniami branżowymi. Gwarantuje również udział w samym Festiwalu, dzięki możliwości udziału w 10 wybranych seansach filmowych już od pierwszego dnia Mastercard OFF CAMERA.

Co umożliwia akredytacja?

 • Udział w sekcji Pro Industry w dniach 30.04-02.05.2024 (na część wydarzeń będą obowiązywać zapisy w ramach akredytacji)
 • Rezerwację miejsca na 10 seansów filmowych w trakcie całego Festiwalu Mastercard OFF CAMERA.

AKREDYTACJA 300

300 zł

Dla kogo jest ta akredytacja?

 • Akredytacja dla przedstawicieli branży filmowej z Polski oraz całego świata.

AKREDYTACJA 150

150 zł

Dla kogo jest ta akredytacja?

 • Dla studentów szkół filmowych w Katowicach, Łodzi, Gdyni oraz AMA Film Academy.
 • Dla studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej.
 • Dla studentów Wajda School.
 • Dla członków Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.
 • Dla członków Związku Zawodowego Filmowców.
 • Dla członków Gildii Reżyserów Polskich.
 • Dla członków Gildii Scenarzystów Polskich.
 • Dla członków Polskiej Gildii Producentów.
 • Dla członków Stowarzyszenia Filmowców Polskich 
 • Dla członków StoryLab.pro
 • Dla członków Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych PSC

Kontakt w sprawie akredytacji

Kamil Janik
Pro Industry Departament Manager
Patrycja Strzyżewska
Pro Industry Coordination
Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję