International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

PRO INDUSTRY Mastercard OFF CAMERA to branżowe spotkania na najwyższym poziomie

PRO INDUSTRY Mastercard OFF CAMERA to branżowe spotkania na najwyższym poziomie.

Przez trzy dni (2-4 maja 2023 roku) Kraków stanie się centrum spotkań dla międzynarodowego grona twórców, producentów, reżyserów, scenarzystów, ekspertów i konsultantów. Podczas paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań koprodukcyjnych będziemy poznawać pomysły na nowe projekty, dzielić się doświadczeniami z realizacji filmów fabularnych i mierzenia się z wieloma trudnościami, porozmawiamy również o sukcesach dystrybucji polskich filmów.

W tym roku skupimy się na: możliwościach wejścia do branży i przenoszenia swoich pomysłów na duży ekran przez młodych twórców, kondycji polskiego filmu w kontekście realizacji oraz tematach, które spędzają producentom sen z powiek.

W tegorocznym programie znajdą się m. in.:

  • dyskusje z twórcami nagradzanych filmów krótkometrażowych, mierzących się obecnie z debiutem fabularnym;
  • rozmowy z location managerami z Małopolski, mówiące o dostosowaniu regionu do oczekiwań i marzeń produkcji z całego świata,
  • prezentacje pozycji literackich gotowych do ekranizacji w ramach Word2Picture,
  • praktyczne rozwiązania dla zrównoważonej, ekologicznej produkcji filmowej
  • czy warsztaty na temat rozpoznawania i reagowania na mobbing w branży.

Ponadto, zgłębimy również kwestię coraz bardziej popularnych usług serwisowych dla producentów zagranicznych oraz spotkamy się z finalistami konkursu scenariuszowego Script Pro. Dodatkowym akcentem międzynarodowym będą spotkania one-on-one, podczas których polscy oraz zagraniczni producenci będą mogli porozmawiać o możliwościach koprodukcyjnych.

Nie zabraknie również ciekawych case study najnowszych polskich filmów czy corocznych już konsultacji scenariuszowych organizowanych z Torino Film Lab. Wieczorami będziemy mieli okazję do rozmowy podczas wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.

  • Na wszystkie wydarzenia wstęp umożliwia akredytacja PRO INDUSTRY.
  • Szczegółowy program pojawi się na naszej stronie do końca lutego.
  • Za tegoroczny program i koordynację Pro Industry odpowiada Kamil Janik: k.janik@offcamera.pl

PRO INDUSTRY – cykl wydarzeń branżowych realizowany jest w ramach projektu pt. „FILMOWA MALOPOLSKA (2019-2023)”. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach Poddziałania 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski.

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję