International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

PRO INDUSTRY Mastercard OFF CAMERA to branżowe spotkania na najwyższym poziomie

PRO INDUSTRY Mastercard OFF CAMERA to branżowe spotkania na najwyższym poziomie.

Przez trzy dni (2-4 maja 2023 roku) Kraków stanie się centrum spotkań dla międzynarodowego grona twórców, producentów, reżyserów, scenarzystów, ekspertów i konsultantów. Podczas paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań koprodukcyjnych będziemy poznawać pomysły na nowe projekty, dzielić się doświadczeniami z realizacji filmów fabularnych i mierzenia się z wieloma trudnościami, porozmawiamy również o sukcesach dystrybucji polskich filmów.

W tym roku skupimy się na: możliwościach wejścia do branży i przenoszenia swoich pomysłów na duży ekran przez młodych twórców, kondycji polskiego filmu w kontekście realizacji oraz tematach, które spędzają producentom sen z powiek.

W tegorocznym programie znajdą się m. in.:

  • dyskusje z twórcami nagradzanych filmów krótkometrażowych, mierzących się obecnie z debiutem fabularnym;
  • rozmowy z location managerami z Małopolski, mówiące o dostosowaniu regionu do oczekiwań i marzeń produkcji z całego świata,
  • prezentacje pozycji literackich gotowych do ekranizacji w ramach Word2Picture,
  • praktyczne rozwiązania dla zrównoważonej, ekologicznej produkcji filmowej
  • czy warsztaty na temat rozpoznawania i reagowania na mobbing w branży.

Ponadto, zgłębimy również kwestię coraz bardziej popularnych usług serwisowych dla producentów zagranicznych oraz spotkamy się z finalistami konkursu scenariuszowego Script Pro. Dodatkowym akcentem międzynarodowym będą spotkania one-on-one, podczas których polscy oraz zagraniczni producenci będą mogli porozmawiać o możliwościach koprodukcyjnych.

Nie zabraknie również ciekawych case study najnowszych polskich filmów czy corocznych już konsultacji scenariuszowych organizowanych z Torino Film Lab. Wieczorami będziemy mieli okazję do rozmowy podczas wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.

  • Na wszystkie wydarzenia wstęp umożliwia akredytacja PRO INDUSTRY.
  • Szczegółowy program pojawi się na naszej stronie do końca lutego.
  • Za tegoroczny program i koordynację Pro Industry odpowiada Kamil Janik: k.janik@offcamera.pl

PRO INDUSTRY – cykl wydarzeń branżowych realizowany jest w ramach projektu pt. „FILMOWA MALOPOLSKA (2019-2023)”. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach Poddziałania 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski.