International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

PRO INDUSTRY 2024 – pełne zanurzenie w proces tworzenia filmów

Podczas PRO INDUSTRY Festiwalu Mastercard OFF CAMERA w 2024 roku rozszerzamy zakres tematów, aby jeszcze głębiej zanurzyć się w proces tworzenia filmów. Szczegółowo omówimy etapy produkcji filmów, począwszy od koncepcji i rozwoju scenariusza, poprzez pozyskiwanie funduszy, aż po realizację. Będziemy analizować różne modele finansowania produkcji, w tym tradycyjne źródła finansowania, takie jak dotacje rządowe i fundusze filmowe, a także bardziej nowoczesne metody i partnerstwa strategiczne. PRO INDUSTRY Mastercard OFF CAMERA odbędzie się w Krakowie od 30 kwietnia do 2 maja 2024r.

W tegorocznym programie znajdą się m. in. pitchingi filmów fabularnych, które w czasie PRO INDUSTRY zadebiutowały rok temu i świetnie się przyjęły. Będą rozmowy dotyczące finansowania produkcji przez banki. Będzie także o nowych formach ubezpieczeń filmowych. Nie zabraknie warsztatów scenariuszowych, podstawowej wiedzy o postprodukcji, zgłębiania tajników dystrybucji, rozmów o nowej regulacji pracy na planach filmowych i współpracy ze SCRIPT PRO. Ponadto, przygotowujemy kilka nowości, o których już niebawem będziemy informować.

W tym roku jeszcze większe znaczenie będzie miał branżowy networking. Zaplanowano specjalne sesje i wydarzenia, które będą miały na celu umożliwienie uczestnikom nawiązywania wartościowych kontaktów branżowych, co okazało się strzałem w dziesiątkę w czasie zeszłorocznej edycji. Dzięki tym interakcjom wszyscy goście będą mogli wymieniać się doświadczeniami, szukać potencjalnych partnerów do współpracy oraz dyskutować o przyszłych projektach i trendach w branży filmowej.

Podsumowując, edycja 2024 będzie skupiała się na pogłębieniu wiedzy na temat całego procesu tworzenia filmów, od pomysłu po postprodukcję oraz na budowaniu mostów komunikacyjnych między profesjonalistami z różnych obszarów branży filmowej.

Szczegółowe informacje na offcamera.pl

 

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję