International Festival
of Independent Cinema

Kraków

Olivia Colman i wiklina w romantycznym splocie

Brzmi zagadkowo? Bo tak też zapowiada się “Wicker”, nowy horror miłosny” z laureatką Oscara (Faworyta”, 2018) i Devem Patelem (Slumdog. Milioner z ulicy”, 2008) w rolach głównych.

Film ma opowiadać o romantycznej relacji łączącej kobietę z małej rybackiej wioski z… wiklinowym mężczyzną. Bohaterka jest wyśmiewana i piętnowana przez lokalną społeczność, a małżeństwo z nietypowym partnerem przysparza jej jeszcze więcej negatywnych komentarzy oraz nienawistnych spojrzeń wokół. Chaos w konserwatywnym miasteczku wzrasta, a przemoc wobec kobiety eskaluje.

Niezwykła fabuła filmu „Wicker” jest inspirowana nowelą Ursuli Willis-Jones, a także jej sceniczną adaptacją. Za reżyserię będą odpowiadać Alex Huston Fischer i Eleanor Wilson – duet, który ma już na koncie komedię science fiction „Już po wszystkim” (2020). Colman wystąpi w projekcie w podwójnej roli, bo także jako współproducentka.

Póki co na swoją premierę czeka inny projekt z udziałem aktorki. „Wonka” na podstawie słynnej książki Roalda Dahla (tj. „Charlie i fabryka czekolady”) na ekranach rodzimych kin zadebiutuje już 14 grudnia.

Monika Żelazko

fot. materiały promocyjne „Imperoum światła”

 

 

Skip to content