International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

OFFOWE FILMY NA HBO MAX

Czekając na kolejną edycję Mastercard OFF CAMERA warto przypomnieć sobie filmy z poprzednich edycji albo nadrobić te, których nie udało się wcześniej obejrzeć. Aby ułatwić Wam poszukiwania filmu na wieczór.

„Cathedral”, reż. Ricky  D’Ambrose

Film Ricky’ego D’Ambrose’a to zaskakująca opowieść o dorastaniu, ale też niejednoznaczny portret wielopokoleniowej amerykańskiej rodziny. Film można było zobaczyć w ramach 16. Mastercard OFF CAMERA.

„France”, reż. Bruno Dumonta

Główną rolę w filmie Bruno Dumonta zagrała Léa Seydoux. Ten film bardzo ciężko jakkolwiek zaszufladkować. To tragikomedię i satyrę na współczesny świat mediów, polityki, ale i życia w ogóle, którą można było obejrzeć na 15. Mastercard OFF CAMERA

Link do recenzji: https://2022.offcamera.pl/article/serce-mam-chore-recenzja-france/2365

„Gorączka śródziemnomorska”, reż. Maha Haj

Waleed marzy o pisarskiej karierze. Problem w tym, że większość czasu spędza wpatrując się w pusty dokument. Nie pomaga mu puszczana przez mieszkającego w tym samym budynku Jalala głośna muzyka. Początkowa irytacja stopniowo przeradza się w nieoczekiwaną przyjaźń. Maha Haj został nagrodzony za scenariusz do „Gorączki śródziemnomorskiej” na festiwalu w Cannes. Był także palestyńskim kandydatem do Oscara. Mogli go oglądać widzowie 16. Mastercard OFF CAMERA.

„Infinite storm”, reż. Małgorzata Szumowska

Bohaterka grana przez Naomi Watts wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona. Pokaz „Infinite storm” Małgorzaty Szumowskiej otworzył 15. Mastercard OFF CAMERA.

Link do recenzji: https://2022.offcamera.pl/article/uratowac-siebie-recenzja-infinite-storm/2336

„Król nie żyje”, reż. Diego Ongaro

Osiągający sukcesy raper, będący gwiazdą swojego gatunku muzycznego, zostaje zesłany przez swojego menadżera na pobyt w rolniczo-wiejskim rejonie gór Berkshires. W roli głównej raper Money Merc. Film był wyświetlany na 15. Mastercard OFF CAMERA.

Link do recenzji: https://2022.offcamera.pl/article/czego-tutaj-szukasz-recenzja-down-with-the-king/2316

„More than ever”, reż. Emily Atef

Hélène, która cierpi na schorzenie, w wyniku którego jej płuca ulegają stopniowemu zwłóknieniu, wyrusza w samotną podróż do Norwegii, by zmierzyć się ze swoimi myślami. Film był wyświetlany w ramach 16. Mastercard OFF CAMERA.

Link do recenzji: https://www.offcamera.pl/prawo-do-decyzji-recenzja-filmu-more-than-ever/

„Punkt wrzenia”, reż. Philip Barantini

Gordon Ramsay, Jamie Oliver, Magda Gessler – pokochaliśmy ich za pokazanie kulisów pracy w gastronomii. Do tego grona spokojnie możemy dołączyć Andy’ego Jonesa – szefa kuchni w luksusowej restauracji i bohater filmu Philipa Barantiniego. Film nominowany aż w czterech kategoriach do brytyjskich nagród BAFTA, odsłaniający kulisy pracy restauracji, który był pokazywany w ramach 15. Mastercard OFF CAMERA teraz także na HBO Max. 

Link do recenzji: https://2022.offcamera.pl/article/hells-kitchen-recenzja-punktu-wrzenia/2324

„Sabaya i jej kino”, reż. Orit Fouks Rotem

Ten film był wyświetlany w ramach 15. Mastercard OFF CAMERA. Osiem kobiet z Izraela i Palestyny, które spotykają się na amatorskich warsztatach filmowych, na których uczą się przepracowywać swoje lęki i spojrzeć z większym spokojem w przyszłość. 

„Sumienie Josepha Chambersa”, reż. Robert Machoian

Joe prowadzi ustabilizowane, spokojne życie. Na co dzień pracuje jako sprzedawca ubezpieczeń, a większość wolnego czasu poświęca rodzinie. Pewnego ranka budzi się przed świtem, mając w planach samotny wypad na polowanie. Film można było obejrzeć w ramach 16. Mastercard OFF CAMERA.

Link do recenzji: https://www.offcamera.pl/glupota-bez-granic-recenzja-the-integrity-of-joseph-chambers

„Ukryte dziecko”, Roberto Andó

W trakcie 15. Mastercard OFF CAMERA widzowie mogli zobaczyć Silvio Orlando (znanego wszystkim jako kardynał Angelo Voiello w serialu „Młody papież” oraz jego kontynuacji – „Nowy papież”) w filmie Roberto Andó, gdzie zagra profesora muzyki Neapolitańskiego Konserwatorium, do którego mieszkania pewnego dnia wbiega chłopiec, uciekający przed mafijnymi porachunkami.

„Yang”, reż. Kogonada

Colin Farrell w jednym z najbardziej z oryginalnych filmów science fiction ostatnich lat, który widzowie mogli zobaczyć w ramach 16. Mastercard OFF CAMERA.

Link do recenzji: https://www.offcamera.pl/are-we-never-gonna-dance-again-recenzja-yang/

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję