International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screenings

Mastercard OFF SPOTS

Nowy film Martina McDonagha już w kinach

Duchy Inisherin to historia schyłku męskiej przyjaźni. W filmie irlandzkiego reżysera w głównych rolach zobaczymy Colina Farella oraz Brendana Gleesona.

Martin McDonagh, autor takich dramatów jak Królowa piękności z Leenane czy Czaszki z Connemary, jest również autorem nagrodzonym dwoma Oscarami filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Duchy Inisherin to jego czwarty pełnometrażowy film.

Duchy Inisherin to historia Pádraica i Colma. Mężczyźni żyją na małej irlandzkiej wyspie. Przyjaźnią się od lat. Choć najważniejszą linią fabularną filmu jest relacja mężczyzn, reżyser przygląda się również małej, lokalnej społeczności wyspy wpisanej w konkretny kontekst historyczny. Akcja filmu toczy się w latach 20. XX wieku. Trwa irlandzka wojna domowa. W relacji mężczyzn coś zaczyna pękać. Ich przyjaźń będzie dążyć do nagłego, niespodziewanego rozpadu.

W rolach głównych Colin Farrell oraz Brendan Gleeson. Na ekranie zobaczymy również Kerry Condon, Berry’ego Keoghana oraz Gary’ego Lydona. Autorem zdjęć jest Ben Davis. Operator pracował z McDonaghem również przy jego poprzednim filmie.

Julia Smoleń

fot. materiały promocyjne „Duchy Inisherin”

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję