International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screenings

Mastercard OFF SPOTS

Nicolas Cage jako Dracula

W nowym zwiastunie „Renfield” możemy zobaczyć Nicolasa Cage’a w roli wściekłego Draculi. Gwiazda zatapia swoje krwawe kły w najnowszym filmie studia Universal, opartym na legendarnym popleczniku wampira, której premiera kinowa odbędzie się 14 kwietnia.

Nicolas Cage ma zakrwawione kły i długą, ciemną pelerynę, w której gra pełnego furii hrabiego Draculę w filmie „Renfield” w reżyserii Chrisa McKaya. Współczesny horror studia Universal, którego akcja rozgrywa się nigdzie indziej jak w pobliżu zamku Draculi w Transylwanii, skupia się bardziej na Cage’u w roli Draculi, podczas gdy wcześniejszy zwiastun podkreślał dynamikę między królem wampirów a jego poplecznikiem, tytułowym Renfieldem granym przez Nicholasa Houlta.

Podczas wywiadu z Los Angeles Times, Cage powiedział, że jego postać Draculi czerpie z występów Beli Lugosiego w roli wampira w filmie „Dracula” z 1931 roku, Franka Langelli w filmie o tym samym tytule z 1979 roku oraz Gary’ego Oldmana w filmie Bram Stoker’s Dracula (film z 1992 roku wyreżyserował wujek Cage’a, Francis Ford Coppola).

Ryan Ridley, znany z serialu Fox’s Ghosted i Adult Swim’s Rick and Morty, napisał scenariusz dla „Renfielda” na podstawie oryginalnej historii stworzonej przez twórcę „The Walking Dead”, Roberta Kirkmana. McKay i Kirkman są producentami wraz z Davidem Alpertem, Bryanem Furstem i Seanem Furstem. Partnerka McKaya, Samantha Nisenboim, jest producentem wykonawczym.

„Renfield” trafi do kin 14 kwietnia.

 

Kinga Majchrzak

źródło: HollywoodReporter.com

fot. materiały promocyjne „Renfield” 

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję