International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Najnowsze wieści od lady Whistledown | premierowy pokaz pierwszego odcinka serialu „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”

Jeden z największych serialowych hitów Netflixa, który od początku wzbudzał wiele skrajnych emocji, powraca w nowym, długo wyczekiwanym prequelu. Tym razem na celownik bierze jednak nie tylko członków rodziny Bridgerton, lecz skupia się na losach królowej Charlotty i odkrywa przed widzami historię jej związku z królem Jerzym.

 

Pokaz specjalny pierwszego odcinka serialu „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” na Mastercard OFF CAMERA był częścią serialowego wydarzenia Storytellers by Storytel i już od pierwszych chwil było widać, że jest niezwykle drobiazgowo przygotowany. Jeszcze przed pokazem można było zrobić sobie zdjęcie na wystylizowanej ściance wraz z przedstawicielami serialowego świata, a całości dopełniły słodkie upominki prosto od królowej. Prawdziwe emocje czekały jednak na uczestników po wejściu do sali kinowej.

Choć, zapewne jak wiele osób, nieco obawiałam się, że odejście od głównego wątku rodziny Bridgertonów w serialu może negatywnie odbić się na jego jakości, bardzo się pomyliłam. Oczywiście odczuwa się brak głównych bohaterów, jednakże fabuła łączy w sobie wątek przeszłości królowej z rzeczywistością znaną już z serialowego hitu, więc na ekranie można oglądać także pokochane już postacie. 

Sam wątek Charlotte wzbudza bardzo silne i zróżnicowane emocje. W niektórych momentach odbiorców wypełnia nadzieja, która jednak szybko zostaje rozwiana, gdy wyobrażenia zderzają z rzeczywistością. W roli młodej królowej występuje India Ria Amarteifio, która świetnie pasuje do tej roli i stanowi uzupełnienie bohaterki, którą dotychczas znaliśmy jedynie w przedstawieniu Goldy Rosheuvel. W nowych odcinkach, podobnie jak w przypadku „Bridgertonów”, mamy również do czynienia z dopracowanymi w najmniejszych szczegółach strojami i dekoracjami, a całości dopełniają świetne aranżacje muzyczne. Wszystkie te elementy współgrają ze sobą tworząc niezwykłą atmosferę, co pozwala już od pierwszych chwil wczuć się w niezwykły angielski klimat ukazany przez twórców i przenieść do zupełnie innej rzeczywistości.

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” zapowiada się jako kolejny świetny serial związany z tym niezwykłym światem. Premierowy pokaz pierwszego odcinka przypomniał mi, za co pokochałam tych niezwykłych bohaterów i z pewnością z niecierpliwością będę czekała, jak rozwinie się historia młodej królowej, ale także jak potoczą się jej dalsze losy już jako matki oczekującej na przyszłego potomka.


Joanna Serzysko

zdjęcie Dominika Scheibinger

     

    Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję