International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Nabór projektów do udziału w pitchingach podczas PRO INDUSTRY

Po sukcesie ubiegłorocznego, pierwszego pitchingu dla debiutów oraz drugich filmów, Festiwal Mastercard OFF CAMERA zaprasza autorów projektów pełnometrażowych filmów fabularnych do udziału w kolejnym pitchingu organizowanym w ramach wydarzenia branżowego PRO INDUSTRY. Prezentacje odbędą się w Krakowie drugiego dnia PRO INDUSTRY, we wtorek 1.05.2024r.

Pitching to krótkie publiczne prezentacje projektów filmów przed gronem potencjalnych producentów i współtwórców. Służą pozyskaniu finansowania i zbudowaniu ekipy projektowej już na etapie przygotowań.

Skupiamy się na projektach fabularnych o nieograniczonej tematyce. Podstawowe warunki, jakie powinien spełnić projekt: być debiutem lub drugim filmem – zaplanowanym jako pełnometrażowa fabuła. Może być w trakcie tworzenia scenariusza lub rozwoju projektu. Zgłoszenia może dokonać producent, reżyser filmu lub scenarzysta, maksymalnie do 45. roku życia w momencie zgłoszenia.

Zgłoszenie musi zawierać: roboczy tytuł filmu, informację o zgłaszającym (scenarzysta, reżyser lub producent), kraj produkcji, krótki opis projektu (maksymalnie jedna strona A4), informację na temat aktualnych potrzeb projektu (czy poszukiwany jest producent, koproducent, reżyser, finansowanie etc.) oraz próbny pitching w formie video o długości nieprzekraczającej 5 minut – nie będzie on udostępniany). Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres: p.strzyzewska@offcamera.pl w terminie do 06.04.2024r.

Pitchingi mogą odbywać się w maksymalnie dwuosobowych grupach.

Po sesji pitchingowej zaplanowane zostały spotkania 1 na 1 z zainteresowanymi odbiorcami. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 6 projektów, a udział w sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Szczegółowy regulamin pitchingów dostępny jest pod adresem: LINK

 

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję