International Festival
of Independent Cinema

Kraków

Miasteczko Filmowe 

O Miasteczku Filmowym

Miasteczko Filmowe to wydzielona strefa na placu Szczepańskim dostępna bezpłatnie podczas 16. edycji Mastercard OFF CAMERA w dniach 28 kwietnia – 7 maja 2023 roku.

To miejsce, w której każdy z miłośników kina niezależnego znajdzie czas na chwilę relaksu między seansami w kinowych salach i skorzysta z wielu przygotowanych atrakcji o tematyce filmowej.

Codziennie zapraszamy na filiżankę kinowej kawy z DOBREJ PALARNI KAWY lub chłodnego napoju ON LEMON oraz otwarte dla publiczności wywiady i spotkania z gwiazdami festiwalu.

Tylko tutaj masz szansę zdobyć autograf ulubionego aktora, bądź reżysera i wspólnie z nim zapozować do zdjęcia na festiwalowej ściance.

Od 29 kwietnia do 2 maja zapraszamy do Miasteczka Filmowego miłośników seriali na Storytellers by Storytel. Czekają na Was warsztaty oraz panele dyskusyjne z twórcami i gwiazdami najbardziej znanych seriali.

Festiwalowy Partner Bank BNP Paribas zagwarantuje strefę Chill z leżakami, na których odpoczniesz po niespodziankach i kole fortuny z nagrodami przygotowanymi specjalnie dla Ciebie. Nie zapomnij również o pamiątkowym zdjęciu z fotobudki – tradycyjnym festiwalowym MUST HAVE!

Każdego dnia czekają konkursy o tematyce filmowej, w których będzie można wygrać bilety na pokazy specjalne, upominki od naszych partnerów oraz festiwalowe nagrody niespodzianki.

Dla chcących aktywnie tworzyć i poznawać czekają:

  • Prezentacja firm z Małopolski zajmujących się branżą filmową.
  • Casting organizowany przez firmę Outside, zajmującą się angażem statystów do produkcji filmowych i seriali

Warsztaty dla dzieci

  • Warsztaty pełne aromatu z HAGI
  • Warsztaty kawowe

Każdego wieczoru o godzinie 19:00 Miasteczko Filmowe zamieniać się będzie w plenerowe kino, gdzie będziecie mogli obejrzeć najlepsze festiwalowe filmy.

Miasteczko Filmowe jest jednym z kilku zadań projektu FILMOWA MAŁOPOLSKA realizowanego w ramach osi priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska”, działanie „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, poddziałanie „Promocja gospodarcza Małopolski” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Kontakt z koordynatorkami Miasteczka Filmowego 

Magda Zawada
Koordynatorka
Barbara Gosztyła
Koordynatorka
Skip to content