International Festival
of Independent Cinema

Kraków

MARGOT ROBBIE I BRAD PITT ZNOWU RAZEM

Tych dwoje miało już okazję spotkać się na planie widowiskowego “Babilonu” (2022) Damiena Chazelle’a. Teraz hollywoodzkie gwiazdy połączą siły w projekcie będącym remakiem filmu z lat 30. Margot Robbie i Brad Pitt tym razem stworzą duet producencki.

“The Thin Man” ma być odświeżeniem klasycznego tytułu “W pogoni za cieniem”, nakręconego na podstawie powieści Dashiella Hammetta, w którego dorobku literackim znajdziemy również słynnego “Sokoła maltańskiego”. W tej komedii kryminalnej w reżyserii W.S. Van Dyke’a w rolach głównych wystąpili William Powell i Myrna Loy. Para aktorów wcieliła się w postaci byłego detektywa i jego zamożnej żony, którzy dla zabawy postanawiają rozwiązać zagadkę pewnego morderstwa. “W pogoni za cieniem” uzyskało nominacje do Oscara w pięciu kategoriach, ostatecznie nie zdobywając jednak żadnej statuetki. Warto dodać, że konkurencja była wówczas niebagatelna, bo Najlepszym Filmem zostały wówczas “Ich noce” Franka Capry). Obraz Van Dyke’a znalazł się za to na 32. miejscu listy 100 Amerykańskich Najśmieszniejszych Filmów Wszech Czasów, którą w 2000 roku ogłosił Amerykański Instytut Filmowy.

Za produkcję “The Thin Man” będą odpowiadać studia LuckyChap Entertainment oraz Plan B. Pierwsze z nich należy do Margot Robbie, drugie zaś do Brada Pitta. Jako że wciąż trwa strajk aktorów, nie rozpoczęto jeszcze poszukiwań odtwórców głównych ról. Wciąż możemy zatem marzyć, że Robbie i Pitt wezmą udział w tym projekcie nie tylko poza kamerą, ale również i przed.

Monika Żelazko

Od teraz spotkasz nas też na Tik Toku!

@offcamerafestival

Skip to content