International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

Jacek Bies

KONKURS GŁÓWNY „WYTYCZANIE DROGI”

Odtwórca jednej z głównych ról oraz współwykonawca wykorzystanych utworów fortepianowych w filmie Chleb i sól

Jacek Bies – student pierwszego roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Anny Góreckiej oraz w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Grzegorza Biegasa. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie kształcił się również w klasie fortepianu prof. Anny Góreckiej.
Z powodzeniem uczestniczy w życiu konkursowym środowiska muzycznego, otrzymując między innymi Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Organowym (Olsztyn, 2015), II nagroda (2019), III nagroda (2021) w Międzyuczelnianym Konkursie Duetów oraz wyróżnienie I stopnia w II Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem (Gdańsk, 2022).
Od kilku lat aktywnie udziela się artystycznie w zakresie występów solowych, kameralnych, a także z towarzyszeniem orkiestry. Podczas kilkunastu lat swojej edukacji
muzycznej uczestniczył w lekcjach mistrzowskich, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak Małgorzata Walentynowicz, Wojciech Świtała, Helene Tysman.
Udziela się także jako muzyk sesyjny, współaranżer, koproducent w takich projektach, jak między innymi Ferbi, Meek, Oh Why?, Paktofonika – Retrospekcje czy Kolory.
Jest odtwórcą jednej z głównych ról oraz współwykonawcą wykorzystanych utworów fortepianowych w filmie Chleb i sól (reż. Damian Kocur, Polska, 2022). Film
otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz szereg nagród na festiwalach filmowych w Gdyni, Cottbus, Antalyi, Kairze i Gijon.

wybrana filmografia:

Chleb i sól (2022)

Skip to content