International Festival
of Independent Cinema

28.04 – 7.05.2023, Kraków

HEVRE – klub festiwalowy

Data: 28 kwietnia – 7 maja 2023 roku

Miejsce: Hevre, ul. Beera Meiselsa 18

Tegoroczny klub festiwalowy to idealne miejsce, by porozmawiać o obejrzanych w ramach Mastercard OFF CAMERA filmach. Ale nie tylko, bo przez cały czas trwania festiwalu czekało tam będzie specjalne menu. Hevre bierze również udział w programie Off Spots, co sprawia, że posiadając festiwalowy karnet lub bilet i płacąc kartą Mastercard, widzowie otrzymają zniżkę 15%.

Zapraszamy także na dwie imprezy DJ-skie, które odbędą się w piątki – 28 kwietnia i 5 maja.

28 kwietnia (piątek) 20.00-03.00

Kaj’t (Orion Orient/Estropical)

Choć przygodę z gramofonami zaczął w 2000 roku, to jednak dał się poznać krakowskiej publiczności dopiero w roku 2004. Jest wielbicielem analogowego brzmienia. Początkowa fascynacja nurtem suchych minimali przeminęła, gdy zauważył, jak dużo dają żywe instrumenty. Przekopując się przez komisy i sklepy, szukał brzmień bardziej uniwersalnych. Poruszało go wszystko, od jazzu i bossa novy począwszy, na reggae i folku skończywszy. Wszystkie te style z biegiem czasu przerodziły się w spójną kolekcje, której świeżość i nieszablonowość niezmiennie fascynują na parkiecie. Rodzaj muzyki granej na jego imprezach określany jest mianem fuzji muzyki tropikalnej z muzyką elektroniczna…mieszanina stylów i gatunków.

poosh-keen

Rocznik `78, pochodzi z Pszczyny, lecz od lat mieszka w Krakowie. Od roku 2003 regularnie gra zarówno w krakowskich klubach, jak i poza Krakowem. Związany z takimi klubami, jak Rentgen, Baraka (która była przez wiele lat jego drugim domem), Pauza. Po przygodach z różnymi rodzajami muzyki bliżej przygląda się nurtowi skupionemu wokół muzyki break- -beat oraz funk, która sprawia mu najwięcej przyjemności. Wracając do korzeni, przez grę na gitarze basowej wróciła fascynacja muzyką lat siedemdziesiątych, która przewijała się w jego życiu przez cały czas. Spowodowało to zamiłowanie również do późniejszej twórczości muzyków lat osiemdziesiątych i nie tylko. Obecny miszmasz muzyczny to wypadkowa „grzebania” w muzyce, co słychać w rozpiętości stylistycznej – od reggae przez etniczne brzmienia do klasyki lat osiemdziesiątych. Przekrojowość, obeznanie muzyczne oraz jego fanatyczny optymizm życiowy to idealne połączenie, które każdy odczuje podczas setów poosh-keena zarówno na imprezie, jak i w domowym zaciszu.

5 maja (piątek) 20.00-03.00

Kuba Karaś

Kompozytor, autor i producent. Założyciel The Dumplings. Obecnie wraz z Piotrem Roguckim (Coma) tworzy zespół Karaś/Rogucki. Produkował bądź współprodukował wszystkie płyty The Dumplings oraz płytę Marceliny „Koniec wakacji”. Jest producentem muzycznym Julii Wieniawy i Ofelii. Współpracował też ze Szczylem, Tymkiem czy Catz’N Dogz. Ma na koncie debiut reżyserski (Marcelina – Zwierzęta origami).

Kfjatek

Kfjatek to krakowski DJ i promotor, kolekcjoner czarnych płyt, współpracujący z wieloma kultowych miejsc. Występuje także jako Dj Falafel i pod nowym pseudonimem promuje nieeuropocentryczne brzmienia, skupiając się przede wszystkim na dźwiękach Bliskiego Wschodu, kontynentu afrykańskiego czy Ameryki Południowej. Wspólnie z Człowiekiem Bakłażanem tworzy kolektyw Feeria. Rezydent Klubu Alchemia.

Partnerem imprezy jest: