International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screenings

Mastercard OFF SPOTS

Grupa Polsat Plus partnerem Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Grupa Polsat Plus po raz drugi dołącza do grona patronów medialnych Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, który odbędzie się w dniach 26.04-05.05 w Krakowie. Telewizja Polsat będzie wyłącznym partnerem telewizyjnym wydarzenia, a Interia jedynym patronem wśród portali horyzontalnych. W kanałach i serwisach Grupy Polsat Plus – kanałach Polsatu i na stronach Interii – fani kina niezależnego będą mogli znaleźć ekskluzywne materiały dotyczące festiwalu. Jedną z najciekawszych części będą wywiady z twórcami filmów z całego świata oraz retransmisja Gali Zamknięcia festiwalu, w czasie której zostanie przyznane aż 11 prestiżowych nagród, w tym Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi”.

W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane produkcje premium, powstałe na zlecenie Telewizji Polsat, które wkrótce trafią do serwisu Polsat Box Go. Widzowie zobaczą miedzy innymi przedpremierowo seriale „Zdrada” i „Zakładnicy”. Partnerem pokazów jest Polsat Box Go.

W trakcie imprezy będzie możliwość spotkania i porozmawiania z największymi gwiazdami polskiego kina i telewizji występującymi w produkcjach Telewizji Polsat.

W Polsacie zostanie wyemitowana transmisja z uroczystej Gali Zamknięcia festiwalu w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków, podczas której poznamy laureatów tegorocznej edycji wydarzenia w aż 11 konkursach, w tym Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” w wysokości 25 000 dolarów oraz Konkursie Polskich Filmów Fabularnych o wartości 100 000 zł.

Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA jest jednym z najciekawszych wydarzeń filmowych w naszej części Europy, a współpraca przy nim jest spójna z naszą strategią rozwoju w obszarze treści wideomówi Piotr Żak, Prezes Zarządu Telewizji PolsatProdukcje premium Grupy wpisują się w koncepcję festiwalu, a wiele różnych kanałów dystrybucyjnych, jakimi dysponujemy, pozwoli w pełni zaprezentować odbiorcom najwyższej jakości kontent z udziałem wybitnych twórców kina. Współpraca przy festiwalu bez wątpienia jest korzystna i dla Grupy Polsat Plus i dla samego festiwalu dodaje Piotr Żak.

Dziennikarze Interii porozmawiają z gwiazdami polskiego i światowego kina oraz przedstawicielami branży filmowej. Interia codziennie będzie się dzielić relacjami oraz gorącymi newsami z festiwalu. Zajrzy także za jego kulisty niedostępne dla wszystkich redakcji.

Odczuwamy dużą satysfakcję, że Interia – jako jedyny portal horyzontalny w Polsce – od 2 lat wspiera medialnie festiwal Mastercard OFF CAMERA. Doceniamy ambitne, zaangażowane kino, które porusza ważne społecznie tematy. Interia przekaże relacje z samego centrum festiwalu. Przygotuje też ekskluzywne materiały z udziałem wybitnych twórców z Polski i zagranicy we własnej strefie na terenie wydarzeniamówi Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat oraz redaktor naczelny Interii.

W czasie tegorocznej edycji Mastercard OFF CAMERA zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów z ponad 80 krajów świata w czasie 200 projekcji. Poza seansami w kinach widzowie będą mogli uczestniczyć także w pokazach plenerowych m.in. na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwerstytetu Jagiellońskiego oraz w Miasteczku Filmowym przy Galerii Krakowskiej. Festiwal to także pokazy specjalne oraz specjalne projekcje seriali w ramach sekcji Storytellers.

Kino niezależne ma ogromny wpływ na naszą codzienność. W czasie festiwalu opowiadamy historie bohaterów, które są prawdziwe, a ich działania motywowane są szczerymi potrzebami i czystymi emocjami. Te filmy mogą realnie zmienić nasze życie, gdy prezentowana historia trafi prosto w serce”zauważa Szymon Miszczak, dyrektor Mastercard OFF CAMERA.Podejmujemy tematy związane z różnorodnością, akceptacją. Często są to kwestie, które nie pojawiają się w mediach i nie docierają do szerokiego i zróżnicowanego grona odbiorców. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że możemy zaoferować osobom oglądającym Telewizję Polsat i czytającym Interię, nie tylko wspaniałe filmowe przeżycia, ale także cenną lekcję oswajania odmienności. Udział w naszym festiwalu to nie tylko doświadczenie kulturalne. To sposób na zwrócenie naszej uwagi na sprawy ważne, które często pozostają w strefie tabu – dodaje Szymon Miszczak.

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję