International Festival
of Independent Cinema

Kraków

„FUBAR”, czyli powrót Schwarzeneggera

Zawodowy kulturysta, który stał się przebojowym aktorem, aktor, który został gubernatorem Kalifornii – życiorys Schwarzeneggera z łatwością mówi sam za siebie, ale teraz Arnold Schwarzenegger powraca ze swoim pierwszym serialem telewizyjnym.

Poza epizodami i gościnnymi występami, Schwarzenegger nigdy nie zagrał głównej roli w serialu telewizyjnym w całej swojej pięćdziesięcioletniej karierze. Obecnie współpracuje z Netflixem nad serialem „Fubar”, który opowiada o superszpiegach. Schwarzenegger występuje tutaj jako agent CIA, którego plany emerytalne są zagrożone, a teraz musi podjąć nową pracę, która dotyka także jego bliskich. W oficjalnym streszczeniu fabuły czytamy: Ojciec i córka od lat pracują jako agenci CIA, ale każdy z nich ukrywa przed drugim swój udział w CIA, w wyniku czego cała ich relacja okazał się gigantycznym kłamstwem. Dowiedziawszy się o wzajemnym zaangażowaniu w CIA, zmuszeni są do współpracy jako partnerzy, a na tle wybuchowej akcji i szpiegostwa dowiadują się, kim naprawdę są.

Twórcą „Fubar” jest Nick Santora, który ma spore doświadczenie w tworzeniu skoncentrowanych na akcji fabułach dla telewizji. Santora rozpoczął karierę jako scenarzysta od „Rodziny Soprano”, a następnie napisał scenariusze między innymi do „Skazanego na śmierć”. Pełna lista reżyserów każdego odcinka nie została jeszcze ujawniona, ale co najmniej jeden odcinek zostanie wyreżyserowany przez Phila Abrahama, który wcześniej pracował z Santorą przy „Most Dangerous Game”, czy „Ozark”. Santora, Abraham i Schwarzenegger również produkują serial. Współpracują z nimi także: kompozytor Tony Morales, operatorzy Colin Hoult i Craig Wrobleski oraz montażyści J.J. Geiger, Sang Han, Anthony Miller i Eric Seaburn.

Oprócz Arnolda Schwarzeneggera, który zagra Luke’aa Brunnera, zobaczymy Monicę Barbaro, która ostatnio zagrała Phoenix w „Top Gun: Maverick”.

Kinga Majchrzak

źródło: Collider.com

fot. materiały promocyjne „Po katastrofie” 

Skip to content