International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Filmowe gwiazdy w pokazach podczas 17. edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA!

W ramach sekcji 17. edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA przedstawione zostało niemalże 100 filmów z całego świata. Zarówno w kultowych filmach kina niezależnego, pokazach konkursowych, ale też w pokazach specjalnych mogliśmy oglądać liczne gwiazdy kina światowego. Poniżej przybliżamy sylwetki aktorek i aktorów, których mieliśmy okazję obejrzeć w tym roku. 

 „Limbo” reż. Ivan Sen

Simon Baker

Australijski aktor już czwartą dekadę występuje na dużym i małym ekranie w rodzimych oraz światowych produkcjach. Jego pierwszym wielkim filmem były „Tajemnice Los Angeles” gdzie jako bohater dalszego planu wystąpił w kultowej produkcji w reżyserii Curtisa Hansona. W trakcie swojej kariery głównie występował jako drugo i trzecio planowy aktor, a w swoim portfolio może pochwalić się następującymi tytułami: „Chciwość” (reż. J.C. Chandor), „The Ring 2” (reż. Hideo Nakata), „Diabeł ubiera się u Prady” (reż. David Frankel). Największą sławę przyniosła mu jednak główna rola w serialu „Mentalista”.

„Rosalie” reż. Stéphanie Di Giusto

Benjamin Biolay

W ramach sekcji „Czarne Owce” przedstawiany był film, w którym wystąpił popularny francuski piosenkarz – Benjamin Biolay. Od kilkunastu lat ten utalentowany muzyk występuje również w produkcjach filmowych, głównie z rodzimej Francji. Podczas MFF w Cannes w 2022 roku zasiadał w jury jednego z konkursów. 

„The New Boy” reż. Warwick Thornton

Cate Blanchett

Sylwetki Cate Blanchett nie trzeba nikomu przedstawiać, niemniej jednak laureatka dwóch Oscarów („Aviator” i „Blue Jasmine”), która ma na swoim koncie kilkadziesiąt filmów, co jakiś czas zalicza występ w kinie niezależnym. W tym roku „The New Boy” był pokazywany w ramach sekcji „Festiwalowe Hity”.

„Men” reż. Alex Garland

Jessie Buckley

Jessie Buckley to irlandzka gwiazda młodego pokolenia aktorskiego. Od kilku lat regularnie notuje występy na bardzo dobrym poziomie, a jej role filmowe przeplatane są z równie dobrymi występami w serialach. Jako Oraetta Mayflower w czwartym sezonie „Fargo” zaskakuje swoim nietuzinkowym entuzjazmem i genialną rolą. 

„Upon Open Sky” reż. Mariana Arriaga, Santiago Arriaga

Julio Cesar Cedillo

Meksykański aktor, kojarzony głównie z drugoplanowymi, charyzmatycznymi rolami na Festiwalu występuje w genialnym debiucie reżyserskim rodzeństwa Arriaga. W przeszłości grał jako Comandante Guillermo González Calderoni w „Narcos: Mexico” od Netflixa, Fausto Alarcón w „Sicario” Dennisa Villeneuve oraz w „Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady” (reż. Tommy Lee Jones) i „The Walking Dead”. 

„The Royal Hotel” reż. Kitty Green

Julia Garner 

Amerykanka, która niedawno skończyła 30 lat, w większości swoich ról była znakomitym uzupełnieniem głównej obsady jako postać drugo czy trzecioplanowa. W „The Royal Hotel” podobnie jak w „Ozark” jej rola jest dużo bardziej znacząca dla fabuły filmu i też pozwala jej na znacznie więcej w kontekście ukazania swoich umiejętności. Aktorka trzykrotnie została nagrodzona Emmy za rolę Ruth Langmore we wspomnianym „Ozark”.

„Aftersun” reż. Charlotte Wells

Paul Mescal

Irlandzki aktor w ostatnich latach bryluje na ekranach europejskiego i światowego kina. „Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal to film, od którego zaczął pokazywać się światu. Aktor wystąpił w „Stworzeniach Bożych” oraz w genialnym serialu „Normalni ludzie”. Mający premierę na początku roku „Dobrzy nieznajomi” w reż. Andrew Haigh oraz „Foe” to kolejne znakomite występy aktora. Jednak jego koronną (do tej pory) rolą jest główna rola w „Aftersun”, który pokazywany był podczas tegorocznego Festiwalu. 

„Jeszcze jest czas” reż. Viggo Mortensen

Viggo Mortensen

Legendarny już aktor światowej kinematografii, który niemalże dla wszystkich od razu kojarzy się z rolą Aragorna w trylogii „Władca Pierścieni”. W 2022 roku, aktor postanowił spróbować swoich sił jako reżyser i można śmiało stwierdzić, że był to udany debiut. Obsadzony w głównej roli swojego niezwykle osobistego filmu, Mortensen pokazuje się widowni z nowej nieznanej wcześniej strony. 

Podczas 17. edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA mieliśmy przyjemność oglądać również:

„Reality” reż. Tina Satter

Sydney Sweeney

„Yang” reż. Kogonada

Colin Farrell

„W gorsecie” reż. Marie Kreutzer

Vicky Krieps

„Hard Candy” reż. David Slade

Patrick Wilson

Elliot Page

„Treasure” reż. Julia von Heinz

Stephen Fry

„Ex-Husbands” reż. Noah Pritzker

James Norton

„Mother, Couch!” reż. Niclas Larsson

Ewan McGregor

Ellen Burstyn

Rhys Ifans

Taylor Russell

F.Murray Abraham

Marcin Telega

 

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję