International Festival
of Independent Cinema

Kraków

FILMOWE DOMY DO WYNAJĘCIA NA AIRBNB

DOM BELLI SWAN | „ZMIERZCH”

St. Helens, Oregon, Stany Zjednoczone

Jeśli jesteście fanami Belli, która zakochała się w wampirze, któremu w słońcu błyszczy skóra, to koniecznie musicie odwiedzić Oregon w Stanach Zjednoczonych i spędzić noc w filmowym domu w St. Helens, gdzie kręcono sceny w domu Charliego. Uważajcie tylko na wampiry!

DOM RODZINNY HARRY’EGO POTTERA | „HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI – CZĘŚĆ I” 

Lavenham, Anglia, Wielka Brytania

Dom De Vere był używany jako dom z Doliny Godryka w serii o Harrym Potterze. Wbrew powszechnej opinii nie kręcono tam scen a jedynie korzystano z obrazów wygenerowane komputerowo. Jeśli jednak będziecie w angielskim Lavenham, koniecznie zobaczcie to miejsce! 

„WŁOSKA” POSIADŁOŚĆ | „OJCIEC CHRZESTNY”

Staten Island, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Osób mogących wynająć posiadłość, w której kręcono „Ojca chrzestnego” nie ma wielu, bowiem, dom można wynająć tylko latem i tylko na 30 dni. Zgodnie z opisem oferty dom został zbudowany w 1930 roku i jest domem rodzinnym właścicieli, stąd zwracają oni szczególną uwagę na zachowanie szacunku do miejsca. Ma powierzchnię 6.248 metrów kwadratowych i choć jest całkowicie odnowiony, wciąż pozostaje rozpoznawalny z zewnątrz ze względu na film „Ojciec Chrzestny” z 1972 roku. Tego lata przyjmujemy w naszym rodzinnym domu maksymalnie pięciu gości na pobyt długoterminowy. Rezerwacja otworzyła się o godzinie 13:00 27 lipca na 30-dniowy pobyt, który ma miejsce 1-31 sierpnia. Dlatego proponujemy już szykować się na przyszłe wakacje. Zachęcamy, tym bardziej że: Podczas Twojego pobytu goście będą mieli prywatny dostęp do posiadłości, w tym pięciu sypialni i siedmiu łazienek, które są najbardziej odpowiednie dla dwóch dorosłych i trójki dzieci. Na miejscu znajduje się również wiele atrakcji i udogodnień, w tym duży basen ze słoną wodą, pub w piwnicy, pokój gier i siłownia.

DOM BYERSÓW | „STRANGER THINGS”

Albuquerque, Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone

Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o fenomenie „Stranger Things”, a jeśli nie straszny jest Ci świat upside down, koniecznie odwiedź Albuquerque, gdzie kręcono sceny z domu Byersów! Dom ma 4 sypialnie i 4 łazienki. To przestronny trzypoziomowy dom położony w w pobliżu szlaków turystycznych i rowerowych, parków, kortów tenisowych, restauracji, sklepów spożywczych i wielu innych. Właściciele reklamują go tak: Cofnij się w czasie z wystrojem z lat 70-tych i 80-tych z nowoczesnymi udogodnieniami. Ten dom jest bajecznym domem dla Ciebie i Twojej rodziny. Ma ponad 4000 metrów kwadratowych, jest niezwykle przestronny i oferuje przestronne pokoje. Pamiętaj, że dom był używany do sfilmowania „Stranger Things” i staramy się, aby był jak najbardziej oryginalny/autentyczny. Zachowaj ostrożność i odbierz wszystko po sobie i nie zmieniaj wystroju ani nie usuwaj wystroju z żadnego pokoju.

DOM TONY’EGO STARKA | „AVENGERS: ENDGAME” 

Fairburn, Georgia, Stany Zjednoczone

Jeśli twoim marzeniem jest spać tam, gdzie kiedyś mieszkał Iron Man, koniecznie musisz odwiedzić tę siedzibę nad jeziorem. Domek ma 3 sypialnie i może pomieścić do 6 osób. Za sprawą popularności filmu, jego cena wzrosła, ale w końcu kto nie chce na chwilę zamienić się w superbohatera? 

Kinga Majchrzak

Skip to content