International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

#DZIEŃ3 C’MON #BRINGBACKALICE

16. Mastercard OFF CAMERA nabiera tempa! 30.04 widzowie mieli okazję obejrzeć dwa pierwsze odcinki serialu „#BringBackAlice” i spotkać się z twórcami głównych ról – Heleną Englert, Milą Jankowską, Vitalikiem Havrylą. Opowiadali oni o pracy w trakcie bijącej rekordy popularności produkcji HBO.

Miasteczko Filmowe tętni życiem! W jego ramach uczestnicy tegorocznego festiwalu mogą wysłuchać wywiadów z gośćmi, a także uczestniczyć w warsztatach. 3 dnia mogli na własnym ciele wypróbować sekrety filmowego makijażu. Sztuczna krew, rana postrzałowa, która wygląda jak prawdziwa? Żaden problem, w trakcie Mastercard OFF CAMERA wszystko jest możliwe. A o godzinie 19:00 w Miasteczku Filmowym w ramach kina plenerowego widzowie obejrzeli „C’mon, c’mon” – wzruszający film z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

Mastercard OFF CAMERA 01.05.2023 – a jakie filmowe emocje czekają nas dzisiaj?

14:00-14:45 Storytellers by Storytel: Modern takes on history. Współczesne adaptacje historii: „Paris Police 1905”, „Maria Antonina” (Plac Szczepański)

Dawid Muszyński porozmawia z Gaią Weiss, Louisem Cunninghamem, Philippem Tłokińskim, Jeremie Laheurtem i Jamesen Purefoyem o tym jak współczesnymi środkami pokazywać historyczne wydarzenia.

15:00-15:45 Storytellers by Storytel: Nowoczesne historie. (Plac Szczepański)

Magdalena „tattwa” Stępień porozmawia z Barbarą Żelazko, Martą Mazuś, Kaja Szafrańską i Klaudią Chruściel, co takiego pociągającego jest w opowiadaniu historii opartych na faktach.

16:00 – 16:30 Storytellers by Storytel: Słuchowisko… Niczym blockbuster z Hollywood? (online)

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Marcin Radomski i Przemek Corso o najnowszym słuchowisku Storytel, czyli westernie Miasteczko Brighthope.

16:00 – 16:45 ROCK ON OFF (Plac Szczepański)

Maciek Rock porozmawia z Anną Smołowik, aktorką znaną m.in. z filmu „Dżentelmeni”, który widzowie mogą zobaczyć na 16. Mastercard OFF CAMERA.

17:00 Kino pod Galerią: „Paris Police 1905” (Plac Nowaka Jeziorańskiego)

Inspektor Antoine Jouin z paryskiej policji podejmuje sprawę tajemniczych morderstw w Lasku Bulońskim.

17:00 – 17:45 ROCK ON OFF (Plac Szczepański)

Znana wszystkim z serialu „Brzydula” Julia Kamińska w rozmowie z Maćkiem Rockiem, której będą mogli posłuchać widzowie obecni na Placu Szczepańskim.

19:00 Kino plenerowe na Placu Szczepańskim: „Matki Równoległe” (Plac Szczepański)

Janis i Ana, spotykają się na oddziale położniczym. Jedna jest dojrzałą kobietą, ta druga nastolatką. Obydwie czeka samotne macierzyństwo. Film Pedro Almodóvara z Penélope Cruz.

19:00 Kino pod Galerią: „Superbohaterowie” (Plac Nowaka Jeziorańskiego)

Komediodramat opowiadający o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku.

19:30 Storytellers by Storytel: „Maria Antonina” (MOS – mała sala)

Premierowo dwa pierwsze odcinki serialu „Maria Antonina” wraz z Q&A przed pokazem z gośćmi: Gaią Weiss, Louisem Cunninghamem i Philippem Tłokińskim.

21:00 Kino w ogrodzie botanicznym: „Kociarze” (ul. Kopernika 27)

Wzruszająca historia o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty.

zdjęcie Filip Radwański