International Festival
of Independent Cinema

28.04 – 7.05.2023, Kraków

#DZIEŃ2 JESSE EISENBERG W CAMERA ON!

Wczoraj w Kinie Kijów odbył się pokaz specjalny filmu „When You Finish Saving The World” z udziałem reżysera – Jessego Eisenberga, który w z Anną Tatarską opowiedział o jego związkach z Polską, różnicach między rolą aktora i reżysera a także współpracy z Julianne Moore i Finnem Wolfhardem.

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha miał miejsce wernisaż wystawy „Jan A.P. Marzyciel”, którą będzie można oglądać tam do 1/06. W spotkaniu uczestniczyła żona artysty Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, a także Krystyna Zachwatowicz-Wajda. A w Miasteczku Festiwalowym w trakcie STORYTELLERS BY STORYTEL gościliśmy Dorotę Kośmicką, Michała Balickiego i Tomasza Włosoka w ramach rozmowy „Opowieści emigracyjne. EMIGRACJA XD”, jak również Wojciecha Mecwaldowskiego i Jakuba Barzaka o „Jak to się robi na Dzikim Zachodzie?”. Zaś Maciek Rock w ramach „Rock ON OFF” rozmawiał z Wojciechem Mecwaldowskim.

Mastercard OFF CAMERA 30-04-2023

11:00-14:00 Warsztaty: O, rany! (Plac Szczepański)

Warsztaty charakteryzacji prowadzone przez ekspertów z krakowskiej szkoły FAM, w trakcie których będzie można wgłębić się w tajniki tworzenia efektów specjalnych.

14:00-14:45 Śmiałe obyczajowo. Polskie produkcje młodzieżowe (Plac Szczepański)

Marcin Radomski w rozmowie z Martą Karwowską, Dawidem Nickelem, Sebastianem Delą i Vitalikiem Havrylą o tym jak tworzyć produkcje z młodymi ludźmi o młodych ludziach.

15:00-15:45 STORYTELLERS BY STORYTEL: Sensacyjne adaptacje. „Wotum nieufności”(Plac Szczepański)

Kamil Śmiałkowski zapyta Katarzynę Dąbrowską i Beatę Barcz o pracę nad ekranizacją powieści Remigiusza Mroza i jej roli jako komentarza do rzeczywistości.

16:00-16:30 Pisarz i scenarzysta – jak połączyć te role? (online)

Katarzyna Sobiechowska Szuchta i Marcin Radomski w rozmowie z Igorem Brejdygantem, Leszkiem Dawidem i Marcinem Kowalczykiem o tym jak się pracuje na scenariuszu opartym na literackim pierwowzorze.

16:00-17:30 Rock ON OFF: rozmowa z Sonią Bohosiewicz (Plac Szczepański)

Widzowie, będący na Placu Szczepańskim będą mogli posłuchać rozmowy Macieja Rocka z Sonią Bohosiewicz.

19:00 Kino plenerowe: „C’mon, c’mon” (Plac Szczepański)

Joaquim Phoenix w roli dziennikarza radiowego, który pod nieobecność siostry wyrusza wraz ze swoim siostrzeńcem w podróż przez kraj.

19:30 STORYTELLERS: #BringBackAlice S01E01-02 (MOS – Sala mała)

Pokaz dwóch pierwszych odcinków serialu HBO „Bring Back Alice”. Przed seansem spotkanie z twórcami: Dawidem Nickelem, Sebastianem Delą, Vitalikiem Havrylą, Heleną Englert i Mila Jankowską.

20:15 Festiwalowe Hity: „America” – Pokaz filmu z udziałem twórców (MOS Sala duża)

Pracujący na co dzień jako trener pływania Eli, musi wrócić do Izraela. Na miejscu odnawia kontakty z dawnymi znajomymi, do doprowadzi do niespodziewanych wydarzeń. Po projekcji spotkanie z twórcami.

zdjęcie Robert Słuszniak