International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Digital Domain Holdings Limited: ekspansja w Europie.

Digital Domain Holdings partnerem tytularnym sekcji PRO INDUSTRY by Digital Domain podczas Mastercard OFF CAMERA

Hongkong – 20 kwietnia, 2023 – Digital Domain Holdings Limited (DDHL), przedsiębiorstwo technologiczne zajmujące się efektami specjalnymi i wizualnym oraz technologią wirtualnych postaci, notowane na giełdzie w Hongkongu, ogłosiło, że będzie sponsorem sekcji PRO INDUSTRY podczas 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w dniach od 28 kwietnia do 7 maja.

Podczas festiwalu Mastercard OFF CAMERA widzowie będą mogli zobaczyć blisko 200 seansów w czasie 10 dni trwania Festiwalu. Międzynarodowe jury wybierze najlepszy film w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Zwycięzca otrzyma Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy (25 000 dolarów). W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych twórcy walczą o 100 000 dolarów i Nagrodę Dominiki Kulczyk i dFlights. W programie Festiwalu także stałe sekcje „Amerykańscy niezależni” oraz „Festiwalowe hity”, w ramach których prezentowane są filmy, które zostały docenione na międzynarodowych festiwalach, a które polscy widzowie niejednokrotnie będą mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie po raz pierwszy.

Szymon Miszczak, Dyrektor Mastercard OFF CAMERA: „Dziś branża filmowa na całym świecie współpracuje z firmami, które tworzą efekty specjalne – to standard. Niejednokrotnie są to firmy, króre mają także doświadczenie w produkcji gier video. Taką firmą jest Digital Domain i z radością witamy ją w gronie partnerów sekcji PRO INDUSTRY Mastercard OFF CAMERA. To pierwsza tego typu współpraca tej firmy na niezwykle sprofesjonalizowanym europejskim rynku”.

Częścią DDHL, nagradzanego Oscarem studia efektów wizualnych, jest Digital Doman – jedno z najlepszych studiów pre- i postprodukcyjnych. Ostatnie prace studia VFX obejmują projekty stworzone dla międzynarodowej publiczności, w tym nadchodzącego hitu Warner Bros. „Blue Beetle”, serialu Marvel Studios „Secret Invasion”, „Citadel” stworzonego przez Amazon Prime Video i wiele innych.

Oprócz biur w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach i Indiach, DDHL nadal rozwija swoją obecność w Europie po stworzeniu w Luksemburgu spółki zależnej Digital Domain Capital Partners. DDHL dokonało również strategicznych inwestycji w kilka europejskich firm medialnych i e-commerce, w tym uzyskując mniejszościowe udziały w Highlight Event & Entertainment AG, firmie-matce niemieckiego Constantin Film, jednej z najbardziej znanych i cenionych firm produkcyjno-dystrybucyjnych w Europie. Środki DDHL dla festiwalu Mastercard OFF CAMERA będą w całości pochodzić z dochodów generowanych przez europejskie operacje i partnerstwa.

„Europejski przemysł filmowy posiada jednych z najlepszych i najbardziej pomysłowych twórców efektów wizualnych oraz twórców gier na świecie, a wielu z nich czeka tylko na okazję, aby pokazać, co potrafią” – powiedział Daniel Seah, dyrektor generalny DDHL. „Nasza współpraca z Mastercard OFF CAMERA to zarówno krok w rozwoju naszej obecności w Europie, jak i sposób na poznanie i dotarcie do najbardziej utalentowanych twórczyń i twórców z tego regionu”.

O firmie Digital Domain Holdings Limited

Przez ostatnie 30 lat Digital Domain stało się liderem w branży efektów wizualnych, rozwijając globalnie segment technologii kreowania wirtualnych postaci i ich wizualizacji. Bogate dziedzictwo Digital Domain składa się z setek filmów fabularnych i seriali, tysięcy reklam, cinematiców gier i filmowhch doświadczeń eksperymentalnych. Digital Domain wniosło także swój wkład do nagradzanych Oscarami hitów takich jak: „Titanic”, „What Dreams May Come” oraz „The Curious Case of Benjamin Button”, a także tytułów z Marvel Cinematic Universe jak franczyzna „The Avengers” oraz „Stranger Things”.

Jako pierwsze niezależne studio efektów wizualnych, które z powodzeniem zadebiutowało w Chinach, Digital Domain od 2016 roku otwiera drogę do wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystując technologie sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości, Digital Domain jest w stanie tworzyć fotorealistyczne i emocjonalnie wyraziste wirtualne postacie w czasie rzeczywistym, zapewniając zaawansowane medium dla interakcji człowiek-komputer oraz człowiek-człowiek dla różnorodnych wirtualnych scenariuszach.

Digital Domain Holdings Limited jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu (kod akcji: 547). Digital Domain posiada dziesięć lokalizacji, w tym w Los Angeles, Vancouver, Montrealu, Pekinie, Szanghaju i Hajdarabadzie.

Oficjalna strona Digital Domain – WWW.DIGITALDOMAIN.COM

O Mastercard OFF CAMERA – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego

Przed nami 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Przez te kilkanaście lat Festiwal zmieniał się i ewoluował, lecz zawsze, od samego początku pokazywał i komentował to, co dzieje się na świecie. Poruszał ważne, aktualne tematy i nie bał się iść pod prąd. Dzięki temu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych tego typu imprez w Europie Środkowej.

Trzon programu od lat, niezmiennie, wyznaczają dwa Konkursy: Główny „Wytyczanie Drogi” oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. W tym pierwszym, dziesięć debiutów lub drugich filmów reżyserów z całego świata walczy o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości 25 000 dolarów. W Konkursie Polskim dziesięć najbardziej interesujących rodzimych produkcji ma szansę na Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights – 100 000 PLN. Przyznawane są również nagrody dla Najlepszej Aktorki, Aktora oraz Mastercard Rising Star – za debiut. O wszystkich wspomnianych laurach decydują dwa gremia jurorskie złożone z wybitnych międzynarodowych twórców i ekspertów.

Podczas nadchodzącej, 16. edycji w 2023 roku widzowie Mastercard OFF CAMERA zobaczą filmy prezentowane w stałych, dobrze znanych i lubianych sekcjach: Amerykańscy Niezależni – która niezmiennie stawia na to, co w kinie zza oceanu odważne, bezkompromisowe i fascynujące oraz Festiwalowych Hitach – pokazujących nagradzane na festiwalach, interesujące produkcje, które polska publiczność często będzie miała okazję obejrzeć po raz pierwszy na dużym ekranie.

Dodatkowo, nie zabraknie zaskakujących nowości: cztery zupełnie świeże sekcje tematyczne zabiorą festiwalową publiczność w niezapomnianą podróż poprzez filmowe gatunki, konwencje, zjawiska i trendy. Do tego liczne spotkania z gośćmi, pokazy specjalne, reżyserami filmów konkursowych, warsztaty, dyskusje, wydarzenia towarzyszące.

16. edycja Mastercard OFF CAMERA zbliża się wielkimi krokami!

Więcej informacji o Digital Domain.

Kontakty Digital Domain
Kavita Smith
Dyrektor ds. Public Relations, Digital Domain
kavita@d2.com

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję