International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screenings

Mastercard OFF SPOTS

Cumberbatch zagra dla Netflixa?

Wszystko wskazuje na to, że słynny Sherlock z serialu stacji BBC powróci na mały ekran. Nasz gość festiwalowy (Benedict Cumberbatch odwiedził Kraków podczas siódmej edycji Festiwalu) ma zagrać główną rolę w „Ericu”, sześcioodcinkowej propozycji od Netflixa.

Nowy Jork, lata 80. Vincent Sullivan, lalkarz tworzący jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w amerykańskiej telewizji, ulega załamaniu nerwowemu, gdy znika jego najmłodszy syn Edgar. Artysta z dnia na dzień staje się bezdomny, a ukojenia dla swej rozpaczy szuka w używkach. Jedynym świadkiem upadku Vincenta jest dwumetrowa lalka Eric, z którą wyrusza na poszukiwania dziecka.

Serial napisała Abi Morgan. Brytyjka ma na swoim koncie scenariusze do takich dzieł jak: „Żelazna dama” (2011), „Wstyd” (2011) czy „Sufrażystka” (2015). Za kamerą stanie Lucy Forbes, która wyreżyserowała już znakomite „The End of the F***ing World” (2017-2019), a ostatnio kilka odcinków zbierającego świetne recenzje „Będzie bolało” (2022-). Nie wiemy na razie nic o pozostałych członkach obsady.

Dla Cumberbatcha byłby to kolejny intrygujący występ na małym ekranie. Za rolę legendarnego detektywa otrzymał nagrodę Emmy, a za swoją kolejną serialową kreację („Patrick Melrose”, 2018) był do niej nominowany. Czas pokaże, czy i jakie nagrody przyniesie mu „Eric”.

 

Monika Żelazko

fot. materiały promocyjne „Szalony świat Louisa Waina”

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję