International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screenings

Mastercard OFF SPOTS

„Banger.” | spotkanie Q&A

Za nami ostatnia sesja Q&A w ramach tegorocznej, 16. edycji Festiwalu Mastercars OFF CAMERA! Na pytania o film „Banger.”, biorący udział w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi”, odpowiedział reżyser, Adam Sedlák.

Kulisy powstawania filmów są tym, co zawsze interesuje festiwalową publiczność! Podczas spotkania po seansie Adam Sedlák przyznał, że jego zdaniem w czeskim kinie brakuje opowieści o świecie młodych ludzi. Ich kultura jest niedoceniona i przez to pominięta, a kwestia korzystania z narkotyków nie doczekała się dotąd adekwatnej reprezentacji. Reżyser zdecydował się więc pokazać konkretną rzeczywistość, której istnieniu nie można dłużej zaprzeczać. iPhone, za pomocą którego został nakręcony „Banger.”, był idealnym medium do realizacji tego projektu – obrazy zyskały inny wymiar i dynamikę, niezwykle ważną dla całej historii.

Film Adama Sedláka podejmuje trudny temat – całość zaczyna się i kończy jak dramat, ale pomiędzy możemy oglądać prawdziwą komedię. Taka zabawa formą stanowiła ważny element całej produkcji i pozwoliła uniknąć zbędnego patosu. „Banger.” jest, zdaniem reżysera, daleki od tego, by kogokolwiek krytykować czy oceniać, a całą historię każdy może odczytać na swój sposób, wybierając spomiędzy ekstremalnych wrażeń, jakie zapewnia film.

Gabriela Mynarska

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję