To już szósty dzień festiwalu Mastercard OFF CAMERA! W Miasteczku Filmowym jak co dzień działo się sporo, a festiwalowiczom, mimo drugiego dnia deszczu, uśmiechy nie schodziły z twarzy. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach Dobrej Palarni Kawy o tym, jak parzyć kawę w domu oraz w warsztatach ze storytellingu w fotografii wizerunkowej. O 16:00 odbył się także kolejny wywiad z serii ROCK ON OFF. Tym razem Maciej Rock rozmawiał z Hubertem Miłkowskim, grającym główną rolę w „Norwegian Dream” i Tomaszem Ziętkiem, czyli aktorem znanym z takich produkcji jak „Hiacynt”, czy „Boże ciało”.
Rozmowa w dużej mierze dotyczyła filmu „Norwegian Dream”.
– Ryby, zimno, chłopcy… – odpowiedział Hubert Miłkowski poproszony o podsumowanie dzieła w trzech słowach. —
– Czyli taki film dla wędkarzy? – skomentował Tomasz Ziętek.
Jak widać trudne warunki pogodowe nie są przeszkodą ku temu, by obecnym w Miasteczku Festiwalowym dopisywał dobry humor. O 19:00 odbył się pokaz filmu „Trzy piętra”.
Od 10:00 do 18:45 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyły się warsztaty dla uczestników PRO INDUSTRY, w których mogli nauczyć się o komunikacji projektów filmowych oraz wzięli udział w dyskusjach dotyczących procesów produkcji filmów takich jak „Apokawixa” czy „Chleb i sól”.
O 19:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyła się gala organizowanego przez Wajda School i Mastercard OFF CAMERA konkursu dla scenarzystów SCRIPT PRO. Nagrodę główną w kategorii Film Stowarzyszenia Filmowców Polskich za film „Mały człowiek” zdobył Tomasz Jeziorski. Nagrodę główną Fundacji Kyoto-Kraków w kategorii “Film 15 minut” za film „Stymulanty & Empatogeny” zdobył Mateusz Pacewicz. Natomiast w kategorii “Audio” nagrodę główną Storytel oraz możliwość realizacji słuchowiska za film „Człowiek, którego zabiły książki” odebrał Tomasz Witkowski.
Mastercard OFF CAMERA 04-05-2023 – PLAN NA DZISIAJ:
10:00 – 17:30 PRO INDUSTRY
Uczestników czeka mnóstwo warsztatów, w tym: Jak identyfikować mechanizmy mobbingu i przemocy w branży filmowej? Jak je rozpoznawać i jak na nie reagować? Warsztat wokół dyskryminacji i przemocy; Kreatywne przywództwo: jak pomysłowo poruszać się w pracy z twórcami i zarządzać projektami artystycznymi. Studium przypadku serialu „Wiedźmin” dla Neflixa; Rewolucja w dziedzinie sztucznej inteligencji: co to oznacza dla przemysłu VFX?; Jak pozycjonować i opracować strategię kampanii nagrodowych.
11:00 – 13:00 Warsztaty DOBRA PALARNIA KAWY – jak rozpoznać dobrą kawę – degustacja (Plac Szczepański)
Dzięki tym warsztatom kawosze nie będą mieć już wątpliwości, czy ich kawa to ta najlepsza.
13:00 – 15:00 Warsztat Jak oswoić Red V-Raptor? How to tame Red V-Raptor? w języku angielskim (Plac Szczepański)
Salvatore Allotta wytłumaczy i pokaże wszystkim chętnym, jak obchodzić się z tą genialną kamerą filmową.
15:00 – 16:00 Warsztaty: Efekty specjalne w charakteryzacji filmowej (Plac Szczepański)
Mary Łukaszewska pomoże młodym twórcom (i nie tylko) poznać tajniki charakteryzacji filmowej.
16:00 – 17:30 ROCK ON OFF: rozmowa z Dorotą Pomykałą i Anną Jadowską (Plac Szczepański)
Maciej Rock porozmawia z Dorotą oraz Anną Jadowską, czyli główną aktorką i reżyserką filmu „Kobieta na dachu”, który mogliśmy obejrzeć w ramach festiwalu.
19:00 KINO PLENEROWE NA PLACU SZCZEPAŃSKIM: pokaz filmu „Paryż, 13. dzielnica”, reż. Jacques Audiard (Plac Szczepański)
Ekranizacja komiksowego hitu – „Śmiechu i śmierci” Adriana Tomine’a, opowiadająca o miłości i seksie w wielkim mieście. Film będący fascynującym portretem współczesnej metropolii.
19:00 KINO POD GALERIĄ: pokaz filmu „Jak wywołałem byłą żonę”, reż. Edward Hall
Opowieść o na pozór idealnym małżeństwie, których spokój zostaje przerwany po tym, gdy biorą oni udział w seansie spirytystycznym, a w ich życiach pojawia się była żona mężczyzny.
zdjęcie Filip Radwański