International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

Sofia Coppola wyreżyseruje film o Priscilli Presley

Sofia Coppola wyreżyseruje film „Priscilla” z Cailee Spaeny („Mare z Easttown”) i Jacobem Elordi („Euphoria”), którzy zagrają Priscillę i Elvisa Presley’ów.

Sofia Coppola postawiła wyreżyserować film fabularny „Priscilla”, oparty na wspomnieniach „Elvis and Me” Priscilli Beaulieu Presley z Cailee Spaeny i Jacobem Elordi, którzy zagrają Priscillę i Elvis Presley’ów. Opublikowana w 1985 roku intymna relacja Priscilli z jej życia z Elvisem stała się bestsellerem New York Timesa i międzynarodową sensacją. 

Priscilla miała zaledwie 14 lat i mieszkała w Niemczech, kiedy poznała 23-letniego Elvisa na przyjęciu w 1959 roku, który od początku był nią oczarowany. W ten sposób rozpoczęły się wieloletnie zaloty Elvisa, ale surowi rodzice dziewczyny podchodzili do gwiazdy niechętnie. Ostatecznie Elvis i Priscilla pobrali się w 1967 roku i mieli jedyne dziecko, Lisę Marie Presley, która urodziła się rok później.

Sofia Coppola poza reżyserią będzie odpowiadała również za scenariusz. Na planie filmu ponownie będzie pracowała ze swoimi długoletnimi współpracownikami, w tym reżyserem zdjęć Philippem Le Sourdem, projektantką kostiumów Stacey Battat, montażystką Sarah Flack i kierowniczką produkcji Tamarą Deverell. Film będzie kręcony w Toronto jesienią.

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com, HollywoodReporter.com

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję