International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

„Blade Runner 2099” od Ridleya Scotta i Amazona

To już oficjalne! Uznany reżyser oraz potentat streamingowy biorą się za realizację serialowej kontynuacji Łowca androidów” i Blade Runnera 2049”.

Fabuła nowego projektu w odcinkach pozostaje póki co tajemnicą. Wiemy jedynie, że będzie się ona rozgrywać w pięćdziesiąt lat po zakończeniu „Blade Runnera 2049”. Podobnie, zagadką pozostają szczegóły dotyczące obsady. Fani poprzednich produkcji liczą zapewne na udział Harrisona Forda, który już dwukrotnie wystąpił jako tytułowy łowca androidów. Jego angaż natomiast nie jest jeszcze potwierdzony. Showrunnerką i producentką wykonawczą jest Silka Luisa. Amazon Studios wesprze Alcon Entertainment oraz Scott Free Productions. 

Kultowego dziś nie tylko w kręgach miłośników gatunku science-fiction „Łowcę androidów” z 1982 roku wyreżyserował nie kto inny, jak sam Ridley Scott właśnie. Trzydzieści pięć lat później pałeczkę przejął po nim Dennis Villeneuve, po Fordzie zaś – Ryan Gosling. I tak powstał skrzący się pomarańczem „Blade Runner 2049”, który zgarnął dwa Oscary – za Najlepsze Efekty Specjalne i Najlepsze Zdjęcia.

W oczekiwaniu na nowy serial fani historii pióra Philipa K. Dicka mogą obejrzeć animowaną wersję w 13 odcinkach – „Blade Runner: Black Lotus”, gdzie akcja rozgrywa się między wydarzeniami z obu wymienionych w tym tekście filmów. Oryginalny projekt zadebiutował w zeszłym roku na Adult Swim.

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję