International Festival
of Independent Cinema

26.04 – 05.05.2024, Kraków

OFF z Mastercard

-20% z kartą Mastercard

Special Screening

Mastercard OFF SPOTS

16. edycja Mastercard OFF CAMERA już wkrótce!

Już wkrótce, 28 kwietnia 2023 roku, rozpocznie się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Tysiące widzek i widzów w kinach, gwiazdy filmowe z całego świata i profesjonaliści branży filmowej na przełomie kwietnia i maja ponownie przyjadą do Krakowa. 1 grudnia 2022 roku ogłaszamy daty Festiwalu i wszystkie osiem sekcji festiwalowych, a do sprzedaży trafia pierwsza pula karnetów.

Mogłoby się wydać, że festiwale filmowe żyją przez… dwa miesiące w roku. Nic bardziej mylnego! Już teraz zespół Festiwalu Mastercard OFF CAMERA odsłania karty, kładzie… pod choinką pierwszą pulę karnetów oraz prezentuje wszystkie sekcje festiwalowe. To spora nowość. Dotychczas informacje na temat poszczególnych sekcji tematycznych były publikowane na przełomie lutego i marca. A okazja do takiej prezentacji nie jest przypadkowa – do sprzedaży trafia świąteczna pula karnetów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

TRADYCYJNA FILMOWA MAJÓWKA W KRAKOWIE

Miłośniczki i miłośnicy ekscytujących seansów w niezależnych kinach, pokazów plenerowych na miejskich placach i projekcji na dachach kamienic już dziś powinni zaplanować swoją majówkę w Krakowie. W 2023 roku Festiwal Mastercard OFF CAMERA odbędzie się w stolicy Małopolski w terminie od 28 kwietnia do 7 maja.

SEKCJE TEMATYCZNE: ODSŁANIAMY KARTY

Każdego roku w czasie Festiwalu prezentowanych jest osiem sekcji: cztery sekcje stałe oraz cztery sekcje tematyczne. Te ostatnie zmieniają się z każdą kolejną edycją – stanowią komentarz do tego, co aktualnie dzieje się na świecie oraz jakie tematy poruszane są przez filmowców w różnych zakątkach globu. Dzięki temu program Festiwalu pozwala na podróż poprzez wiele filmowych gatunków, konwencji, zjawisk i trendów. W 2023 roku widzki i widzowie będą mogli wziąć udział w pokazach w ramach następujących sekcji.

Sekcje stałe Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

 • KONKURS GŁÓWNY „WYTYCZANIE DROGI” – dziesięć debiutów lub drugich filmów reżyserek i reżyserów z całego świata, które walczą o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości 25 000 dolarów.
 • KONKURS POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH – dziesięć najbardziej interesujących polskich produkcji, które walczą o Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights – 100 000 zł.
 • AMERYKAŃCY NIEZALEŻNI – odważne, bezkompromisowe i fascynujące kino zza oceanu.
 • FESTIWALOWE HITY – interesujące i nagradzane produkcje z festiwali filmowych z całego świata, które polska publiczność ma okazję zobaczyć najczęściej po raz pierwszy na dużym ekranie.

Sekcje tematyczne 2023 Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

 • AHOJ PRZYGODO! – wielki powrót „Kina Nowej Przygody”, które swoje triumfy święciło pod koniec lat 70. i 80. XX wieku. Dziś za sprawą mainstreamowych twórców filmy w tej konwencji powróciły, a gatunek jest wykorzystywany chętnie przez twórców kina festiwalowego i artystycznego. Jak konwencje kina przygodowego na fabuły filmów niezależnych przepisują nowe generacje reżyserek i reżyserów, dowiemy się podczas seansów w ramach sekcji „Ahoj Przygodo!”.
 • HERSTORIE – Słaba płeć? Nic z tych rzeczy! Nie ma najmniejszych wątpliwości, że wciąż tkwimy w na wskroś patriarchalnym i szowinistycznym społeczeństwie. I chociaż ostatnie kilka lat przyniosło wiele pozytywnych, kulturowych zmian, zainicjowanych przez ruchy spod znaku #metoo i #timesup, kobiety wciąż znajdują się na marginalizowanych pozycjach; w pracy, rodzinie czy wreszcie – na dużym ekranie. Specjalna tematyczna sekcja Mastercard OFF CAMERA nie tylko stawia kobiety w samym centrum filmowych opowieści, ale także prezentuje produkcje stworzone przez bezkompromisowe reżyserki, które wywracają do góry nogami normy genderowe.
 • TECHNO PARTY – Czy potrafimy wyobrazić sobie nasze życie bez technologii? Dziś to ważna część naszego życia, a codzienność bez smartfona, komputera czy dostępu do internetu praktycznie nie istnieje. Dynamiczny rozwój mediów społecznościowych wpłynął na zmianę naszych modeli komunikacji, a wirtualne światy pozwoliły na budowę alternatywnych tożsamości. W sekcji Techno Party festiwalu Mastercard OFF CAMERA zastanowimy się nad blaskami i cieniami, które niesie ze sobą nieunikniony rozwój technologii.
 • WSZYSTKO W RODZINIE – Czas przyjrzeć się… nowym formacjom rodzinnym. Niekoniecznie już wyznaczanym przez więzy krwi i biologiczne pokrewieństwo. Ta „podstawowa komórka społeczna”, jak zwykło się ją definiować, od dekad, nieprzerwanie, stanowi niewyczerpane źródło kulturowych i filmowych inspiracji. W ostatnich latach przeszła jednak niezwykłą transformację. Warto więc przyjrzeć się (często zaskakującym) nowym typom rodzinnych koligacji.

KARNETY… NAJLEPIEJ POD CHOINKĄ

Karnety na przyszłoroczną edycję Festiwalu Mastercard OFF CAMERA mogą… czekać pod choinką! 1 grudnia 2022 roku rozpoczyna się sprzedaż pierwszej puli karnetów.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje na temat poszczególnych pul sprzedażowych, a także specjalnych VOUCHERÓW PREZENTOWYCH, które są dostępne w sprzedaży jedynie w terminie od 1 do 15 grudnia 2022 roku. Kupujący mogą zamówić wersję elektroniczną lub wersję drukowaną na ozdobnym papierze, która na pewno będzie wymarzonym prezentem świątecznym dla bliskich.

Wszystkie informacje na temat karnetów oraz voucherów znajdują się na stronie: www.offcamera.pl/bilety. Posiadaczki i posiadacze kart Mastercard jak zawsze mogą liczyć na 20% zniżkę.

PULE BILETÓW:

 • Pula I (od 1.12.2022 – 31.01.2023)

    PASS Open – 300 zł

    PASS 10 – 125 zł

 • Pula II (01.02.2023 – 31.03.2023)

    PASS Open – 345 zł

    PASS 10 -145 zł

 • Pula III (01.04.2023- 07.05.2023)

    PASS OPEN – 385 zł

    PASS 10 – 165 zł

RODZAJE KARNETÓW:

PASS OPEN – umożliwiający rezerwację miejsca na nieograniczoną liczbę seansów filmowych

PASS 10 – umożliwiający rezerwację miejsca na 10 seansów filmowych

 kontakt dla mediów

  Michał Zalewski
  rzecznik i pr manager Mastercard OFF CAMERA
  tel.: 602 377 594
  @: m.zalewski@offcamera.pl

Zezwól na powiadomienia OK Nie, dziękuję