Nowy film Anny Kazejak

18.02.2014

Już za niespełna miesiąc, bo 14 marca, na ekrany polskich kin wejdzie nowy film Anny Kazejak – reżyserki „Skrzydlatych świń” – „Obietnica”.Światowa premiera „Obietnicy” odbyła się 13 lutego podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz Kazejak został wyświetlony w sekcji Generation, której zakres tematyczny koncentruje się wokół problemów współczesnej młodzieży. Był on inspirowany prawdziwymi wydarzeniami – łączą się w nim historie młodych ludzi, tak z Polski, jak z zagranicy, tworząc złożony, odważny portret pokolenia żyjącego w rzeczywistości zdominowanej przez estetykę i normy nowych mediów.

Historia zdaje się banalna – pośród hucznych licealnych imprez rozgrywa się miłosny dramat – Lila oskarża swojego chłopaka, Janka, o zdradę. Chłopiec będzie musiał zapłacić za to przewinienie bardzo wysoką cenę. Opowieść o zakochanych licealistach jest jednak tylko pretekstem do bardziej złożonej krytyki współczesności. Kazejak widzi w swoich bohaterach uosobienie przekleństw wolności, która paradoksalnie staje się więzieniem. Brak poczucia odpowiedzialności, skłonność do stanowienia własnych zasad oraz płynność systemu „win i kar” – to wszystko składa się na tragiczne zakończenia pozornie niewinnych gier i zabaw.

W rolach głównych wystąpili debiutanci: Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, a obok nich na ekranach zobaczymy, między innymi, Magdalenę Popławską, Dawida Ogrodnika, Andrzeja Chyrę oraz Luxurię Astaroth, modelkę znaną z klipów rapera Donatana.

Alicja Muller

Źródło: sfp.org.pl
Foto: "Obietnica", reż Anna Kazejak, 2014

Facebook
Newsletter
Kontakt
OffCamera na Facebook'u
Chcesz być na bieżąco z nowościami
ze świata filmu?
ul. Karmelicka 55/7
31-128 Kraków

tel.:(0048) 12 421 5257
Fax:(048) 12 395 7242
Email:info@offcamera.pl

Napisz do nas
Copyright 2015 Off Camera   |   Created by HOQS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę, lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.