PROGRAM WYDARZENIA

Do pobrania (PDF):

KATALOG CANAL+ SERIALCON 

 

Link do formularza zgłoszeniowego znajduje się poniżej: 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CANAL+ SERIALCON

Czwarta edycja najstarszego polskiego wydarzenia poświęconego wyłącznie serialom w tym roku odbywa się pod nazwą CANAL+ SerialCon. Perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czeka szereg interesujących prelekcji, dyskusji panelowych, warsztatów i wykładów przygotowanych przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. O pracy nad serialami opowiedzą ich twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza niej: scenarzyści, reżyserzy i producenci.

CANAL+ SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali oraz o ich ewolucji. Szczególne miejsce w programie zajmują polskie produkcje, a także „Utopie, dystopie i wizje przyszłości” oraz „Nostalgia i kultowe seriale”. Udział w tegorocznej edycji biorą między innymi realizatorzy seriali „Belfer” i „Belle Epoque”, można się też spodziewać ciekawych zagranicznych gości. Nie zabraknie przedstawicieli takich mediów jak naEKRANIE.pl, Pulpozaur, Zwierz popkulturalny czy Mysza Movie.

Atrakcją CANAL+ SerialCon są nocne maratony serialowe. W programie:

- Serial kryminalny „Belfer” (z Maciejem Stuhrem w roli głównej),

- „Wersal. Prawo krwi”, sezon 2 – przedpremierowy pokaz francuskiej superprodukcji. Premiera na CANAL+: 18 maja.

Więcej informacji o systemie akredytacji i wejściówkach na: http://offcamera.pl/festiwal/serialcon/ i na Facebookowym profilu: http://facebook.com/serialcon.

Udział w SerialConie jest bezpłatny. Wszystkie wydarzenia w ramach CANAL+ SerialCon odbywają się w kompleksie MOS/Arteteka WBP w Krakowie/Pauza In Garden oraz w Centrum Kinowym ARS.

Regulamin dostępny tutaj

 

 

WARSZTATY:
Wszystkie warsztaty odbywają się w Sali warsztatowej Arteteki (IIIp.)

 

1 MAJA

12:00–16:00 → Z horrorem do twarzy – warsztaty charakteryzacji [4 h] [PL]

FAM Krakowska Szkoła Charakteryzacji pokaże jakich technik używa się podczas charakteryzacji w filmach. Warsztaty pozwolą na poznanie metod stosowanych przez charakteryzatorów oraz pod ich okiem własnoręcznie wykonać drobne elementy charakteryzatorskie.

ZAPISY NA WARSZTATY -> kliknij TUTAJ

 

2 MAJA

11:00–15:00 → Screenwriting Process Workshop [4 h] [ENG]

Writer & director James Moran will take you through his writing process, so you can find out! In this fast, fun, highly interactive workshop James will build an outline from scratch for a movie or a show using local news stories for inspiration, taking suggestions from the audience in a live brainstorming session.

ZAPISY NA WARSZTATY -> kliknij TUTAJ

 

15:00–19:00 → Jak mówić i pisać o serialach? [4 h] [PL]

Dzisiaj każdy może być recenzentem filmowym czy serialowym. Ale czy każdy powinien? Jak pisać naprawdę dobre recenzje; czy nasz gust to ostateczny wyznacznik, że coś jest „dobre”; od czego zacząć i czego nie robić. O tym wszystkim podczas warsztatów opowiedzą eksperci z kanału Jakbyniepaczeć.

ZAPISY NA WARSZTATY -> kliknij TUTAJ

 

3 MAJA

11:00–15:00 → Emocje pożyteczne i zbędne. Praca aktora nad rolą [4 h] [PL]

Czyżby emocje mogły być narzucane nam z zewnątrz? Czy zatem sami nie możemy ich sobie narzucać? Jak je kreować? W ramach warsztatów przy pomocy prostych, łatwych do zrealizowania etiud spróbujemy odpowiedzieć sobie na te pytania.

ZAPISY NA WARSZTATY -> kliknij TUTAJ

 

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

           

 

KONTAKT
 

Katarzyna Bajka
Programer 

k.bajka(at)serialcon.pl

Joanna Kucharska
Koordynator 

j.kucharska(at)serialcon.pl

Info

info(at)serialcon.pl

Media

media(at)serialcon.pl