07.02.2017
Skrytykuj i zgarnij miejsce w jury!
Interesujesz się kinem niezależnym? Potrafisz godzinami rozmawiać o kinie? Mniej lub bardziej nieśmiało marzysz o karierze krytyka filmowego? Weź udział w konkursie Filmoteki Narodowej i przeżyj niezwykłe doświadczenie na międzynarodowym festiwalu – zasiądź w młodzieżowym jury 10. NETIA OFF CAMERA!
Skrytykuj i zgarnij miejsce w jury!

Podczas 10. edycji NETIA OFF CAMERA konkursowa sekcja główna „Wytyczanie drogi” już po raz piąty będzie oceniana przez Jury Młodych. Projektowi przyświeca jasna idea – chcemy zachęcić młodzież do świadomego oglądania filmów. Troje uczniów – spośród tych, którzy interesująco i przy pomocy rzeczowych argumentów wyrażą własne zdanie – zaprosimy do Krakowa, by wspólnie oglądać konkursowe filmy, rozmawiać o nich, a na koniec wyłonić zwycięzcę i wręczyć mu nagrodę w trakcie Gali Zamknięcia Festiwalu.

Co zrobić, aby zasiąść w Jury Młodych?
Twoje zadanie jest bajecznie proste. Napisz lub nagraj własną recenzję filmu. Może to być premierowa produkcja, ulubiony tytuł, lub przeciwnie – obraz, którego nie znosisz. Wybór należy do Ciebie! Puść wodze fantazji – zaciekaw formą, porwij słowem, zahipnotyzuj. Oglądaj z głową! Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, tropami interpretacyjnymi, wykorzystaną symboliką. Szukaj nawiązań, cytatów. Analizuj sceny. Przekonaj, że tak jak i my, naprawdę kochasz kino.

Czas na wysłanie swojej pracy mija 13 marca 2017r. Recenzję zamieść na stronie www.skrytykuj.pl. Polecamy jednak zerknąć na ten portal wcześniej – znajduje się tam wszystko, co każdy młody krytyk wiedzieć powinien. A oprócz poradników – vlogi Ambasadrorów, czyli subiektywne filmowe komentarze gwiazd jak: Mela Koteluk, Brodka, Joanna Kulig czy Zosia Wichłacz, które mogą zainspirować do stworzenia własnej recenzji – zarówno pisanej, jak i wykonanej w podobnej video-formie.
Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 marca 2017 roku.

Sięgnij z nami gwiazd! Zacznij od walki o miejsce w naszym jury. Trzymamy za Ciebie kciuki. Do zobaczenia w Krakowie w dniach 28 kwietnia – 7 maja! Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Skrytykuj.pl” przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.