And the Oscar goes to … - to zdanie usłyszymy dzisiejszej nocy ponad dwadzieścia razy. Do kogo trafią przyznane po raz 89. statuetki? Zobaczcie na listę nagrodzonych, którą regularnie dla Was aktualizujemy.
Do ceremonii rozdania 89. Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej pozostały zaledwie godziny! Zanim jednak wspólnie przyjrzymy się tegorocznym werdyktom, zobaczmy, kogo to Wy najchętniej widzielibyście z Oscarem w ręku. Pora na podsumowanie facebookowego głosowania, które nieraz idzie w…
Niepowstrzymany pęd ku podporządkowaniu sobie świata cechuje niemal cały gatunek ludzki. Jedynie nieliczni przeciwstawiają mu się z taką siłą, jak bohaterka najnowszego filmu Agnieszki Holland „Pokot”. Poznajcie Janinę Duszejko.
Humor z kultowego „Klubu winowajców” (1985) Johna Hughesa w połączeniu z apokaliptycznym malarstwem Hieronima Boscha w wersji celowo strywializowanej? Jeśli dodamy do tego zestawu znanych nam z amerykańskich filmów fajtłapowatych nerdów to być może otrzymamy jedną z oryginalniejszych…
Kochasz kino? Twój filmowy repertuar nie jest wyznaczany przez podział: Hollywood – Europa? Mamy dla Ciebie propozycję! Kup karnet Festival Pass 15 w specjalnej cenie i spędź majówkę w Krakowie, ciesząc się z nami kinem niezależnym!
Jeszcze tylko przez tydzień można przesyłać zgłoszenia na wolontariat w trakcie 10. NETIA OFF CAMERA. Nadal nie podjąłeś decyzji o wzięciu udziału w rekrutacji? Przeczytaj wywiad z Sonią Jędryczko, koordynatorką wolontariatu i spędź majówkę razem z nami!
Co decyduje o tym, że film ma dobry scenariusz? Dialogi, konstrukcja fabularna czy dobrze naszkicowany bohater? Wielu twórców uważa, że warto trzymać się pewnych reguł rządzących scenariuszową strukturą. Inni natomiast chętnie od nich odchodzą, albo brutalnie je łamią.
Słowo „design” odmienia się obecnie przez wszystkie przypadki i nie ma co ukrywać, że jest to termin znacznie atrakcyjniejszy od starych, dobrych „form przemysłowych”. W tą tendencję wpisuje się również Netflix serialem „Abstract: The Art of Design”.
Najbardziej widowiskowy rozdział w historii kina tworzą choreografie, których fragmenty często funkcjonują w popkulturze na zasadzie cytatów. Obok roztańczonych fikcyjnych opowieści, na ekranach pojawiają się historie autentycznych mistrzów tej najbardziej cielesnej i efemerycznej ze…